Bitcoin HaberleriHaberler

Fundstrat’tan Tom Lee, Bitcoin ve Elon Musk Hakkında Konuştu

Tom Lee, Bitcoin'in henüz olgunlaşmadığını iddia ediyor.

Fundstrat’ın analisti Tom Lee‘ye göre Elon Musk’ın paylaştığı tweetler ile piyasayı hareketlendirmesi Bitcoin’in yeterince olgunlaşmadığını gösteriyor.

Tom Lee paylaştığı tweet gönderisinde ”Bitcoin ve diğer kripto para birimi fiyatlarının bir şirketin ya da bireyin eylemlerine yanıt vermesi, bu pazarın hala daha gelişmesi gerektiğini gösteriyor” dedi.

Daha önce de Kevin O’Leary kurumların çevresel sorunlar sebebiyle Bitcoin’e henüz yatırım yapmadığını belirtmişti. Lee, sofistike yatırımcıların payı büyüdüğünde Bitcoin’in oynaklığının azalmasını bekliyor.

Ünlü milyarder Elon Musk, kripto paralarla ilgili tweetlerine ara verdikten sonra dün yaptığı paylaşımla eski günlerine geri döndü.

Tesla CEO’su, sosyal medya platformu Twitter üzerinden Bitcoin’in yeşil enerji payı %50‘ye ulaştığında BTC ödemelerine devam edeceğini duyurdu.

Bitcoin madencilerinin fosil yakıtlara olan güveni, Tesla’nın geçen ay Bitcoin ödemelerini askıya almasının nedeni olarak belirtilmişti. Musk’ın en son tweetinin ardından BTC kripto para birimi 39.000 Dolar seviyesini aştı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu