Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin’in 200.000 Dolara Giden Yolda Karşılaşabileceği Potansiyel Tuzakları Açıklıyor

Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin’in 200.000 Dolara Giden Yolda Karşılaşabileceği Potansiyel Tuzakları Açıklıyor

Tom Lee, sermayenin önümüzdeki on yılda hisse senetlerinden kriptoya akmasını bekliyor. Yönetici, kriptoya yönelik en büyük tehdidin Bitcoin’de açıkta kalan bir zayıflık olacağını söylüyor.

Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Tom Lee, bir CNBC röportajında, kripto ve Bitcoin hakkındaki görüşlerini verdi.

Uzman, varlığın sonunda 200.000 Dolar fiyat noktasına ulaşmasını beklediği için Bitcoin’in karşılaşabileceği olası tuzakları ve olumlu haberleri açıkladı.

Kriptoya Karşı En Büyük Tehdit Bitcoin’de Meydana Gelen Bir Güvenlik Açığı Olabilir

CNBC Crypto World adlı haftada beş günlük yeni şovları hakkında bir röportajda Tom Lee, kripto piyasası ve Bitcoin hakkında görüşlerini verdi. 

Tom Lee, fonların tahvil piyasasından çekilmesiyle kripto piyasasının önümüzdeki on yılda bir sermaye akışı yaşamasını beklediğini açıkladı.

Tom Lee, Fed’in 3 yıllık uzun bir düşüşün ardından oranları artırma planlarıyla yatırımcıların önümüzdeki on yılda tahvillerde para kaybetmeye mahkum olduğunu açıkladı. 

Yatırımcıların getiri elde etmek için tahvillerden borsa gibi şeylere yaklaşık 60 trilyon dolar taşımasını bekliyor. Ancak, “Bence hisse senetlerinden çok sayıda spekülatif sermayenin kriptoya akması daha muhtemel” diyor.

Tom Lee, kripto için en büyük riskin “Bitcoin’de açığa çıkan bir güvenlik açığı” olacağına inanıyor. Bitcoin’in en büyük piyasa değerine sahip olduğu için en önemli kripto ağı olmaya devam ettiğini söyledi.

Fundstrat Yönetici Ortağı, varlık sınıfı için felaket olabilecek iki olası senaryo kaydetti. İlk olarak, Eğer bir güvenlik ağını korumak için para harcamak zorunda değilseniz, küresel olarak enerji maliyeti sıfıra düştüyse, bu birisinin %51 saldırısı başlatabileceği anlamına gelir. “İkincisi, birinin “iş kanıtı kavramının kendisini yenmenin” bir yolunu bulduğu bir durum.