HaberlerKripto Para Haberleri

FTX Kripto Para Borsası Kaldıraç Sınırını 100x’ten 20x’e İndirdi

FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, kripto ticaretinde yüksek kaldıraçtan vaz geçme zamanının geldiğini söyledi.

Kripto para endüstrisindeki artan düzenleyici incelemenin ortasında, popüler kripto para borsası FTX, yüksek kaldıraç oranını indiriyor ve kripto para yatırımcılarının alım satımları için alabilecekleri borç miktarını sınırlandırıyor.

FTX CEO’su Sam Bankman Fried Pazar günü paylaştığı bir Tweet’te, Hong Kong merkezli kripto para borsasının yüksek kaldıracı kaldırdığını ve marj ticaretini önceki 100x limitinden önemli ölçüde düşük olan 20x’e indirdiğini duyurdu.

Fried açıklamalarında “Etkili bir marj sistemi, verimli bir ekonomik sistemin ayrılmaz bir parçasıdır. Yine de her şeyin bir sınırı var” ifadelerini kullandı.

Yenilikçi kripto para ürünleriyle tanınan FTX, yatırımcıların tüm marjlarını teminat olarak tek bir cüzdanda tutmalarına olanak tanıyan marj teminatlı kredi cüzdanlarını kolaylaştırmaya öncülük ediyor.

[affiliate_news2 id=”4338″]

Bankman Fried’e göre, FTX platformundaki pek çok kullanıcı yüksek kaldıraç kullanmıyor. Yönetici, “FTX’te kullanılan ortalama kaldıraç ~ 2x. Bunun kripto ekosisteminin önemli bir parçası olduğunu düşünmüyoruz” dedi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu