Bitcoin HaberleriHaberler

FTX Crypto Cup Satranç Turnuvasında Dünyanın En iyi Oyuncuları 100.000 USD Değerindeki Bitcoin İçin Yarışacak

Yaklaşan çevrimiçi satranç turnuvası FTX Crypto Cup'da dünyanın en iyi 10 oyuncusu birbirleriyle karşılaşacak.

Önümüzdeki hafta başlayacak olan FTX Crypto Cup satranç turnuvası tüm zamanların en büyük etkinliği olarak görülüyor. FTX kripto para borsası sponsorluğunda düzenlenen turnuvada 100.000 USD değerinde Bitcoin için rekabet edilecek.

Bu kupanın en büyük özelliği dünyanın ilk Bitcoin ödüllü satranç turnuvası olması diyebiliriz. Katılım sağlayan büyük ustalar arasında en yüksek dereceye sahip Norveçli Magnus Carlsen ve küresel sıralamada 4. olan Rus Ian Nepomniachtchi yer alıyor.

Etkinlik, Kasım ayında Dubai’de yapılması planlanan 14 maçlık dünya şampiyonluk maçından önce gerçekleşecek.

Organizatörler, bu yılki Meltwater Champions Satranç Turunun bir parçası olan etkinliğin 23-31 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleştirileceğini ve hayranların ödülün pot değerini ve dalgalanmalarını gerçek zamanlı bir şekilde takip etmelerini sağlayacaklarını söyledi .

FTX ayrıca kupanın organizatörü olan Play Magnus Group ile resmi kripto para ortağı olmak için uzun vadeli bir anlaşma imzaladı .

FTX Crypto Cup
FTX Crypto Cup

23-31 Mayıs tarihleri ​​arasında Chess24’de oynanacak olan FTX Crypto Cup, Mayıs 2021 FIDE Classical Rating listesindeki ilk 10’un tamamı dahil olmak üzere 16 oyunculu saha ile tüm zamanların en güçlü satranç turnuvası olabilir.

FTX CEO’su ve Kurucusu Sam Bankman Fried şu açıklamaları yaptı:

“Hem çevrimiçi satranç hem de dijital finans hızla büyüyor”

Usta oyuncu Norveçli Magnus Carlsen’de 29 Nisan’da paylaştığı bir Tweet’te altı ay önce çevrimiçi ticarete giriştiğini itiraf etti.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu