HaberlerKripto Para Haberleri

Güney Koreli Düzenleyiciler 20 Kripto Para Borsası İle Anlaştı

FSC, Güney Kore'nin kripto borsalarıyla diyalog halinde.

Güney Kore’de faaliyet gösteren kripto para borsaları yakın zamanda yapılan bir toplantıda bazı şikayetlerini dile getirdiler.

Güney Kore haber kuruluşu D.Street tarafından hazırlanan bir rapora göre, Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) Perşembe günü 20 kripto borsasıyla kapalı bir oturum düzenledi.

28 Mayıs’ta FSC, yasadışı faaliyetlerle mücadele etmek için kripto para piyasası üzerindeki gözetimini güçlendirme niyetini belirten bir bildiri yayınlamıştı. Bu planın bir parçası olarak, kripto borsalarına hükümete kaydolmaları için altı aylık bir süre verilecek.

Kayıt süreci, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikalarının  alınmasını kapsıyor. Bunlar arasında Perşembe günkü toplantıya katılan 20 borsa bulunuyor

Ek olarak sadece 4 büyük borsa olan Bithumb, Upbit, Korbit ve Coinone işlem hesaplarını güvence altına aldı. Toplantıda, diğer 16 borsa, operasyonel zorlukların gereksinimini karşılamada güçlük çektiklerini dile getirdi.

Finansal Hizmetler Komisyonu, daha küçük borsaların karşılaştığı zorluklara karşı Güney Kore bankalarıyla ilişkilerine müdahale etmeyeceklerine söz verdi. 

Bu arada, Güney Kore hükümeti, ülkedeki kripto para birimi düzenlemeleriyle ilgili olarak düzenleyici kurumların rollerini ve sorumluluklarını netleştirdi . Güney Kore’nin kripto para düzenlemeleri vergi politikaları ile son zamanlarda bir hayli sıkılaştı .

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu