FriesDAO, Kripto Yönetişim Deneyinin Bir Parçası Olarak Fastfood Bayiliklerini Topluyor

FriesDAO, Kripto Yönetişim Deneyinin Bir Parçası Olarak Fastfood Bayiliklerini Topluyor

FriesDAO, fast food endüstrisine erişimi demokratikleştirmek istiyor. Cointelegraph, FriesDAO danışmanları Brett Beller ve Bill Lee ile “kripto ve sanal mülkiyeti gerçek dünya varlıklarına bağlayacak bir şeyin parçası” olma misyonları hakkında konuştu.

FriesDAO, FRIES token sahiplerini merkezi olmayan bir Hızlı Servis Restoranları (QSR) ağı işletmeye davet ederek Popeye’s, Burger King ve Taco Bell gibi fast food restoran franchiselarını satın almayı ve ölçeklendirmeyi amaçlıyor. FriesDAO ekibi, Subway franchise sahiplerinden başlayarak, ortaklarına blok zinciri alanı hakkında rehberlik etmeyi umuyor. “Şaka olarak başlayan” şey, “DAO’ları daha çok bir iş gibi yönetmeye hazır insanlar için bir boşluk olduğunu” anladıklarında ciddi bir önermeye dönüştü.

Lee, DAO’nun yasal nedenlerle hiçbir mağazanın doğrudan sahibi olmadığını açıkladı. Bunun yerine, yönetişim modeli, DAO üyelerinin hazine fonlarının nasıl harcanacağı ve hangi mağazaların satın alınacağı konusunda söz sahibi olmasına izin veriyor. Ayrıca, DAO ağ mağazalarında ücretsiz yemek veya indirimler gibi avantajlar sağlayan, NFT üyelik kartları sağlamayı planlıyorlar.

Yayınlandığı tarihte, DAO web sitesine göre 5,4 milyon dolar topladı ve minimum 5 milyon dolarlık hedefini aştı.


Yakın zamanda DAO, Domino’s‘un eski başkanı Kory Spiroff‘u danışma kuruluna dahil etti. Kory, Cointelegraph’a, blockchain teknolojisinin QSR endüstrisine yeni bir verimlilik düzeyi getirebileceğine gerçekten inandığını söyledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: OpenSea Dolandırıcıları Kimlik Avıyla 250’den Fazla NFT Çaldı

“Topluluk temelli içgörünün dolaysızlığıyla birleşen doğal şeffaflık, tüketici tercihlerini anlamak için gereken zaman ve çabayı önemli ölçüde azaltabilir. Daimi personele sahip, sıfır maliyetli, yerleşik bir odak grubu gibidir; kritik geri bildirim sağlamak için bir an önce çağrılabilir.”

McDonald’s‘ın McMetaverse restoranları yaratma planları sorulduğunda Beller, zincirin “bir video oyununun içindeymişsiniz gibi yiyecek dağıtacak sanal bir mağazanın Metaverse yaklaşımını benimsemesinin” kaçınılmaz olduğunu söyledi.