Fransız Düzenleyiciler: Binance, Paris’te Genel Merkez Kurmadan Önce AML Uyumluluğunu Geliştirmeli

Fransız Düzenleyiciler: Binance, Paris’te Genel Merkez Kurmadan Önce AML Uyumluluğunu Geliştirmeli

Fransız Merciileri Binance’a Temkinli Yaklaşıyor

Fransız finans düzenleyicisi Autorité des Marchés Financiers (AMF), kripto para borsası Binance‘in Paris‘te bölgesel bir merkez kurmak için kara para aklamayla mücadele uyumluluğunu garanti etmesi gerektiğini duyurdu.

Bu ayın başlarında, ticaret merkezinin CEO’su Changpeng Zhao, Fransız başkentini genel merkezi konumlandırmak için “doğal bir seçim” olarak nitelendirdi.

Binance Fransa’ya Yerleşmeye Hazır Değil

En büyük dijital varlık borsası Binance, son zamanlarda yeni evini bulma çabasında. CEO’nun kısa süre önce açıkladığı gibi, “merkezi ve sınırları olmayan” merkezi olmayan bir platform olarak kurulan Binance şimdi yapısını değiştiriyor ve yerleşecek bir yer arıyor. Bununla birlikte, şirketin küresel düzenleyicilerle yolunda bir engel oluşturabilecek bazı sorunları var.

Şu anda Fransa, şirketin yerel merciilerle herhangi bir sorunu olmadığı için Binance’in küresel merkez kurabileceği uygun seçeneklerden biri gibi görünüyor. Ayrıca, Changpeng Zhao kısa süre önce Paris’i bu tür bir genişleme için “doğal bir seçim” olarak nitelendirdi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Dolandırıcılar, Kripto Para Yatırımcılarını Sahte Yatırımlara Çekmek İçin Binance’in Kimliğine Bürünüyor

Ancak bir Reuters raporuna göre, yerel merciilerin Binance’in AML uyumluluk çabalarını geliştirmesi gerektiğinde ısrar ettiğinden, Eyfel Kulesi‘nin altına yerleşmek o kadar basit bir hareket olmayacak.

“Bu, Paris pazarının yenilikçi dinamizminin bir işareti, ancak bu açıkça güven ve inanılırlığın garanti edilmesine bağlı. Fransız Merkez Bankası Başkanı Francois Villeroy de Galhau, ACPR’ye ve AMF’ye (finansal piyasalar otoritesi) eylemlerinde, özellikle kara para aklamanın önlenmesi konusunda rehberlik edecek olan şey bu”

Birkaç gün önce Zhao yerel basına, şirketinin 6 ila 12 ay içinde AMF’den düzenleyici yeşil ışık almayı umduğunu söyledi. 3.500 Binance çalışanından 600’ünün, çeşitli düzenleyicilerle uyumluluk ve ilişkilerden sorumlu olduğunu da sözlerine ekledi.