Florida Valisi DeSantis Kripto Dostu Devlet Yolunda Çalışıyor

Florida Valisi DeSantis Kripto Dostu Devlet Yolunda Çalışıyor

Florida Valisi Ron DeSantis, Sunshine State‘in en son bütçe teklifine blockchain ve kripto varlıklarının kullanımını teşvik edecek hükümler ekliyor.

DeSantis kısa süre önce, 2022-2023 mali yılı için “kripto dostu” bir devlet yaratmayı amaçlayan programlarda 700.000 dolar içeren İlk Özgürlük Bütçesini önerdi.

DeSantis’in bütçe teklifi, dijital varlıkları içeren üç program içeriyor. Hükümlerden biri, eyalette kripto varlıklarının kullanımını teşvik etmek için Florida’daki Finansal Hizmetler Departmanına fon tahsis ediyor.

“Finansal Hizmetler Departmanı’nın Florida şirketlerine devlet ücretlerini doğrudan Dışişleri Bakanlığı’na kripto para birimi aracılığıyla ödeme olanağı sunması için 200.000 dolar fon verilecek. Florida, bir ticaret aracı olarak kripto para birimini teşvik ediyor ve Florida’nın işletmeler ve ekonomik büyüme için çekiciliğini artırıyor.”

Teklif ayrıca, blok zinciri teknolojisini kullanan iki ayrı pilot program çağrısında bulunuyor: Biri motorlu taşıt sertifikaları verme olasılıklarını değerlendirmek, diğeri ise Medicaid işlemlerini onaylamak ve sağlık hizmeti sahtekarlığına karşı koymak için.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Bloomberg, ABD’nin 2022’de kripto para birimlerini benimsemesini bekliyor

“Karayolu Güvenliği ve Motorlu Araçlar Departmanı bünyesinde bir Blockchain Başlık Pilot Programını desteklemek için 250.000 dolar fon verilecek. Pilot programın amacı, blok zinciri teknolojisi aracılığıyla motorlu taşıt unvanı sertifikalarını sürdürmek ve kullanılabilir hale getirmek için potansiyel kavramları, tasarımları ve teknolojileri değerlendirmektir.

Florida Sağlık İdaresi Dairesinin, Medicaid işlemlerini doğrulamak ve potansiyel Medicaid sahtekarlığını belirlemek için blok zinciri teknolojisini kullanan bir pilot proje uygulaması için 250.000 ABD Doları fon verilecek.

Diğer Floridalı politikacılar da kriptonun benimsenmesine öncülük ediyor. Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, vergi ödemeleri için Bitcoin’i (BTC) kabul etmek ve şehrin kendi kripto tokeni MiamiCoin’i benimsemek de dahil olmak üzere kripto varlıklarına dayalı bir dizi devlet programı oluşturdu.