Floki Inu,Yeni Bir Güvenlik Açığı Bulduğu İçin Zincirler Arası Köprüyü Devre Dışı Bıraktı

Floki Inu,Yeni Bir Güvenlik Açığı Bulduğu İçin Zincirler Arası Köprüyü Devre Dışı Bıraktı

Memeden ilham alan kripto para birimi Floki Inu’nun ($FLOKI) arkasındaki ekip, kötü aktörlerin yararlanabileceği bir istismar bulduktan sonra, kullanıcıların Ethereum ve Binance Akıllı Zincir (Binance Smart Chain) ağları arasında $FLOKI taşımasına izin veren çapraz zincir köprüsünü devre dışı bıraktı.

Ekibin paylaştığı bir Medium gönderisine göre, “kullanıcıları potansiyel olarak riske atabilecek” bir istismar keşfedildikten sonra çapraz zincir köprüsü “FLOKI sahiplerini korumak” için devre dışı bırakıldı. Ekip, güvenlik açığından haberdar edildikten sonra “kötü aktörler bundan faydalanmadan önce köprüyü devre dışı bırakmak için hemen harekete geçtiğini” söyledi.

Floki Inu’nun çapraz zincir köprüsü, memeden ilham alan kripto para birimi sahiplerinin hem Ethereum’da hem de piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para biriminden çok daha düşük işlem ücretlerine sahip Binance Akıllı Zincirinde kullanmasına izin vermek amacıyla geçen yıl başlatıldı.

Floki Inu, projeyi daha da merkezileştirmeyi ve büyük merkezi kripto para borsalarında listelenmesine yardımcı olmayı amaçlayan merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) yükseltmesinin birinci aşamasını yakın zamanda tamamladı.

Kripto para topluluğu, Shiba Inu ($SHIB) gibi memeden ilham alan rakipleri zaten listeleyen Kraken gibi platformlarda listelenmek için bir dilekçe oluşturmaya kadar giderek listeler için savaşıyor.

Floki Inu’nun duyurusu, istismarın OKLG destekli tüm çapraz zincirli köprülerde (sadece FLOKI köprüsünde değil) mevcut olduğunu ve geliştiricinin, köprüyü kullanan diğer projelerin risk altında olmamasını sağlamak için harekete geçtiğini ayrıntılarıyla anlatıyor. Zincirler arası köprü Wormhole‘un 320 milyon dolarlık bir istismara maruz kalmasından kısa bir süre sonra geldi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Diem Kurucu Ortağı, Bitcoin’in 20 Yılı Aşkın Bir Süre 1 Numaralı Varlık Olacağını İddia Ediyor

Wormhole, Ethereum blok zincirinde 80.000 ETH ve Solana’da 40.000 ETH kaybetti. Çapraz zincir köprüler, bir varlığı alıp akıllı bir sözleşmede kilitleyerek ve ardından köprülü zincirde paralel bir varlık yayınlayarak çalışır. Olay, Solana blok zincirinde dolaşan ETH’nin artık desteklenmeyebileceği anlamına gelebilir.

Firma o zamandan beri tüm fonların geri yüklendiğini ve güvenlik açığının giderildiğini söyledi.