Floki Inu Reklamları İngiliz Reklam Standartları Kurumu Tarafından Yasaklandı

Floki Inu Reklamları İngiliz Reklam Standartları Kurumu Tarafından Yasaklandı

İngiltere’nin Reklam Standartları Kurumu (ASA), köpek temalı kripto para birimi Floki Inu‘yu tanıtan bir reklamı yasakladı.

Reklam düzenleyicisi, meme coin‘in promosyon bombardımanının “sorumsuz” olduğu sonucuna vardı.

Londra Metrosu, kripto para birimini “DOGE Kaçtı mı? Floki Al!” sloganıyla bir başka büyük olay haline getirmesi beklenen FLOKI reklamlarıyla doldurup taşırmıştı.

Bazı eleştirmenler, kampanyanın sonucu olarak Londra’nın toplu taşıma araçlarında kripto reklamlarının yasaklanması çağrısında bulundu ve ardından Floki Inu’nun yoğun pazarlama çabalarına ilişkin bir ASA soruşturması başladı.

Gözlemci, yaratılışı SpaceX CEO’su Elon Musk‘ın Shiba Inu evcil hayvanından ilham alan FLOKI’nin, kişinin kaybedeceği endişe duygusu olan “kaybolma korkusundan” (FOMO) yararlanmaya çalışarak yerel reklamcılık standartlarını ihlal ettiğini belirledi.

Kripto para biriminin arkasındaki ekip, uyumlu kalmak için mümkün olan her şeyi yaptığını iddia ediyor; ancak görünüşe göre düzenleyici bunu yutmamış.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Rusya Ukrayna Savaşı Kripto Girişlerini Tetikliyor

U.Today tarafından bildirildiği üzere, İrlanda Reklam Standartları Kurumu (ASAI) de yakın zamanda Floki Inu’nun reklam kampanyasının reklamcılık kurallarını ihlal ettiği sonucuna vardı.