Floki Inu ($FLOKI) 5 Milyondan Fazla Kullanıcısı Olan Kripto Borsasında Listelendi

Floki Inu ($FLOKI) 5 Milyondan Fazla Kullanıcısı Olan Kripto Borsasında Listelendi

12 Kasım Cuma günü, ilk 15’te olan (işlem hacmine göre) merkezi kripto borsası, popüler köpek meme kripto para birimi Floki Inu‘yu (FLOKI) listeledi.

FLOKI Nedir?

Bu kripto para birimini yaratma fikri, Dogecoin ($DOGE) savunucusu Elon Musk’ın 25 Haziran’da Shiba Inu köpeğinin adının “Floki” olacağını tweet atmasından sonra doğdu.

Yakın zamana kadar, yalnızca çok az sayıda merkezi borsa (Gate.io gibi) üzerinden $FLOKI satın alınabiliyordu. Merkezi olmayan borsalara gelince, “hem ERC 20 jetonu hem de BEP20 tokeni olduğu” için Uniswap ve PancakeSwap üzerinden satın alınabiliyor.

FLOKI’nin hem ERC 20tokeni hem de BEP20 tokeni var. Uniswap DEX ve PancakeSwap üzerinden satın alınabiliyor.

Floki Inu ekibi, $FLOKI belirtecini kullanacak projelerden bazılarının aşağıdaki gibi olduğunu söylüyor:

  • Valhalla: “Şu anda FLOKI ekibi tarafından geliştirilmekte olan bir Play-To-Earn NFT oyun metaverse’i. Valhalla ile amacımız, kriptoyu başka türlü duymamış olabilecek birçok insanın bir NFT oyunu aracılığıyla kripto para birimini ve blok zinciri teknolojisini keşfetmesini ve bunu yaparken ödeme almasını sağlamaktır.”
  • FlokiPlace: “NFT ekonomisi güçlü ve sadece daha canlı hale gelecek. Ayrıca, insanların kripto para birimi ile fiziksel ürünleri kolayca satın alabilecekleri bir dünya için sabırsızlanıyoruz. FlokiPlaces, temel ödeme seçeneği olarak FLOKI tokeni ile kripto para birimi ile ödeme yaparken insanların NFT ve fiziksel mal ticaretini kolaylaştırarak bu boşluğu doldurmayı amaçlıyor.”
  • Inuversity: “FLOKI, hemen hemen herkesin kripto para birimine ve bir şekilde blok zincirine maruz kaldığı bir dünya yaratmaya yardımcı olmak için çalışıyor. Bunu başarmak için, insanları blockchain teknolojisi hakkında eğitmenin misyon açısından pratik olduğuna inanıyoruz. Floki Inuversity, önde gelen kripto para birimi eğitim platformu olacak. Odak noktası, FLOKI’nin hitap ettiği ana akım kitleyi eğitmek ve onları kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisine daha aşina hale getirmektir.”

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Floki Inu, Londra’da Reklam Kampanyası Başlattı

$FLOKI BitMart’ta Listeleniyor

BitMart, New York, Singapur, Seul ve Hong Kong’da ofisleri olduğunu ve 13 ülkeden beş milyondan fazla kullanıcıya hizmet verdiğini söyleyen merkezi bir spot borsadır.

8 Kasım’da BitMart Ekibi, FLOKI/USDT ticaret çiftinin kullanıma sunulacağı 12 Kasım’da $FLOKI’yi listeleyeceğini duyurdu.

Borsa, “FLOKI işlem ücretlerinin, BitMart para yatırma Ücretleri ve para çekme ücretlerine ek olarak fazladan %3 ücret aldığını” belirtti.

İlginç bir şekilde, bir gün önce (yani 7 Kasım’da), Afrika kripto borsası DafriXchange Pro, 8 Kasım’da beş FLOKI ticaret çiftinde alım satıma başlayacağını tweetledi.


Bugün erken saatlerde BitMart, 15 Kasım’da Floki Inu’nun Topluluk Yöneticisi ile konuşacakları canlı bir Bana Her Şeyi Sor (AMA) oturumuna ev sahipliği yapacağını duyurdu.


Ayrıca BitMart, Binance Smart Chain (BSC) tarafından desteklenen $FLOKI rakibi Lil Floki’yi ($LIKFLOKI) listeleyeceğini söyledi.


9 Kasım’da TechCrunch, konuya aşina olan iki kaynağa göre BiMart’ın “300 milyon dolarlık bir ön değerleme ile yaklaşık 20 milyon dolar toplamak için görüşmelerde” bulunduğunu bildirdi.