Fireblocks, 550 Milyon Dolarlık Bağış Kampanyasının Ardından 8 Milyar Dolar Değere Ulaştı

Fireblocks, 550 Milyon Dolarlık Bağış Kampanyasının Ardından 8 Milyar Dolar Değere Ulaştı

Önde gelen kripto para saklama kuruluşu Fireblocks, Spark Capital, D1 Capital Partners, General Atlantic, Mammoth ve diğer yatırımcıların ortak liderliğinde 550 milyon dolarlık E Serisi risk sermayesi turunu kapattı. Finansman, şirketin değerini 8 milyar dolara yükseltti.

Kripto para piyasasında devam eden düzeltmeye rağmen, New York merkezli blockchain platformu Fireblocks fon toplamaya devam ediyor. Yakın tarihli bir blog gönderisine göre, firmanın en son yatırımı onu “dünyanın en değerli dijital varlık sağlayıcısı” haline getirdi.

CEO Michael Shaulov, Fireblocks’un DeFi sektörü, takas edilemez tokenler (NFT’ler) ve ödemeler için yeniliklerdeki taze sermayeyi dağıtmayı planladığını söyledi:

“DeFi, NFT’ler, oyun, akış ve eğlencenin kesitinde meydana gelen her şey, önümüzdeki bir buçuk yıl içinde ortaya çıkan en büyük kullanım örnekleri olacak.”

Shaulov, kuruluşun paranın bir kısmını diğer girişimlerin olası satın alımları için kullanabileceğini de sözlerine ekledi.

Ek olarak, milyonlarca fon, firmanın hızla büyüyen müşteri tabanını yakalamasına yardımcı olmalıdır. Fireblocks bir yıl içinde kurumsal müşterilerini 150’den 800’e çıkardı. Öne çıkan isimler arasında BNY Mellon, Galaxy Digital, Revolut, BlockFi, eToro ve CryptoCom yer alıyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Chrono.Tech 30 Milyon Doların Üzerinde Fon Topladı

Bu ayın başlarında, Amerikan şirketi, DeFi kredi verme platformu Aave‘nin izinli bir versiyonu olan Aave Arc‘ın ilk destekçisi oldu.

Varlık, 20’den fazla blok zincirinde yaklaşık 1.000 kripto para birimi için destek sağladığını iddia ediyor. Bir hafta önce, Solana için destek eklerken, Shaulov bir sonraki olası eklemeler olarak NEAR ve Tron‘u seçti.