Bitcoin HaberleriHaberler

Finlandiya, Ele Geçirilen 82 Milyon Dolarlık Bitcoin’in Satışına Yardımcı Olması İçin Broker Arıyor

Finlandiya Gümrükleri şu anda 82 milyon dolar değerinde BTC'ye sahip.

Finlandiya , ele geçirilen Bitcoin’lerin satışına yardımcı olacak brokerler aradığını duyurdu. Söz konusu BTC’lere, ülke içindeki yasa dışı faaliyetler nedeniyle el konuldu. Şu anda, Finlandiya Gümrük İdaresi, 82 milyon dolar değerinde olan yaklaşık 1.981 Bitcoin’e sahip.

Finansal yönetim müdürü Pekka Pylkkanen, bir aracıdan destek almanın güvenilir bir kripto para birimi satma yöntemine izin vereceğini açıkladı. Ülke, iki yıllık bir anlaşmayla üç broker almaya çalışacak. Finlandiya yetkilileri, seçilen brokerlere 250.000 € ile 2 milyon € arasında bir ödeme yapacağını bildirdi.

2016’dan ele geçirilen BTC’ler şimdi 82 milyon dolar değerinde 

Ele geçirilen Bitcoin’lerin çoğunluğunun Finlandiya’lı uyuşturucu satıcısı Douppikauppa’dan geldiği bildirildi. BTC’ler 2016‘da yapılan operasyonda ele geçirildi.

[affiliate_news2 id=”4531″]

Bununla birlikte, Bitcoin’in potansiyel suçluların eline geçmesi endişeleri nedeniyle Finlandiya, kripto para birimini elinde tutmaya karar verdi. Yetkililer, “Finlandiya Gümrüklerinin temel amacı, kripto para birimlerinin güvenli bir şekilde satıldığından emin olmak, daha fazla kara para aklama ve suç faaliyetini önlemek” açıklamasında bulundu.

Önceki raporlara göre, Rusya ve Finlandiya en çok yasadışı fonları alan kripto para borsalarına sahip. CipherTrace daha önce Finlandiya’nın üç yıl boyunca yasadışı kripto para birimi için tercih edilen hedef olma unvanına sahip olduğunu açıklamıştı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu