HaberlerKripto Para Haberleri

Finder’ın Anketine Göre Vietnam’da Kripto Para Sahiplerinin Yüzdesi Diğer Ülkelerden Fazla

Rapor, Vietnam, Endonezya ve Hindistan gibi bölgelerin kripto para birimine sahip olduğunu bildiren en fazla kişiye sahip olduğunu gösteriyor.

13 Ağustos 2021‘de yayınlanan Finder raporuna göre araştırmacıların 42 binden fazla kişiyle yaptığı anketten sonra bazı ilginç bulgular elde edildi. Temel olarak araştırmacılar, her ülkedeki insanlardan kripto varlık sahipliğini ölçtüler ve anket toplam 27 ülkeyi kapsıyor.

Finder’ın anketine göre, ankete katılan her ülkede erkeklerin dijital bir varlığa sahip olma olasılığı daha yüksek. Finder yazarlarından James Edwards‘ın raporunda ayrıntılarıyla belirttiği gibi mülkiyet arasındaki cinsiyet farkı %6 civarında.

Araştırma, en yüksek kripto para sahipliğinin %41 ile Vietnam’da olduğunu gösteriyor. Endonezya’da ise vatandaşların %30‘u kripto varlıklarına sahip ve Hindistan’da da yaklaşık %30 olarak belirtiliyor.

Finder'ın Anketi Vietnam'ın Dünya Çapında Kripto Mülkiyetinin En Yüksek Yüzdesine Sahip Olduğunu Gösteriyor
Finder 13 Ağustos 2021

Edwards, “Eve para göndermek ve komisyon ücretlerinden kaçınmak isteyen göçmenler için kripto para birimi seçeneği bu sayılarda önemli bir rol oynamış olabilir” dedi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu