Bitcoin HaberleriHaberler

Finder Tarafından Yapılan Ankete Göre Avustralya’lılar Bitcoin’i Elon Musk’ın İcat Ettiğini Düşünüyor

Avustralyalılar kripto para birimleri hakkında giderek daha fazla şey öğreniyorlar, ancak bazı efsaneler ve yanlış anlamalar hala devam ediyor.

Finder tarafından yapılan yeni bir ankete katılanların yarısından fazlası Elon Musk‘ın ilk kripto birimi Bitcoin’i icat ettiğine inanıyor.

Finder Avustralyalıları Bitcoin Hakkında 8 Soruyla Test Ediyor

Şirketin resmi web sitesi olan Finder.com , Bitcoin hakkındaki bilgilerini ölçmek için yakın zamanda 1.000 Avustralya’lıyla anket yaptı.

Avustralya’da kripto para alanında büyük gelişmeler yaşandı ancak yanlış anlaşılmalar hala devam ediyor. Tüketici duyarlılığı takibi aracılığıyla yürütülen çalışma, katılımcıların % 98’inin kripto para birimi ile ilgili toplam 8 soruyu doğru yanıtlayamadığını buldu.

Finder Anketi
Finder Anketi

Finder‘a göre kripto para birimi karları, vergi amaçlı olarak gelir veya yatırım olarak değerlendirilebilir. Ancak katılımcıların % 59‘u ifadenin doğru olmadığını söyledi.

Şirket verilen cevaplara karşı “Sattığınızda, kazançlarınız üzerinden sermaye kazancı vergisi ödemeniz gerekecek. Bir muhasebeciden bağımsız tavsiye almanızı öneririz ”diye eklediler.

Uzun senelerdir Satoshi Nakamoto hakkında pek çok efsane dile getirildi. Bazıları Nakamoto’nun anaonim olmadığını söyledi. Avustralya’da yapılan ankete göre katılımcıların önemli bir kısmı Bitcoin‘i Elon Musk’ın icat ettiğini düşünüyor.

Tesla ve Spacex’in kurucusu Elon Musk uzun zaman önce bu spekülasyonu yalanladı, ancak Avustralyalıların %56’sı hala buna katılıyor.

Erkeklerin (% 62) bu hatayı yapma olasılığı kadınlardan (% 51) daha fazla olarak tespit edildi. Ünlü girişimci, kripto paraları etkileyen önemli bir aktöre dönüştü. Musk’ın Tweet’leri ile piyasayı sık sık dalgalandırması muhtemelen yanlış izlenime yol açıyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu