HaberlerKripto Para Haberleri

Finansal Özgürlük Kadınları Kripto Paralara Çekiyor

Kadınları kripto paralara neyin çektiği bir ankette yayınlandı.

CoinMarketCap, Gemini ve Robinhood gibi kripto para platformları, kadın kullanıcıların yüzdesinde keskin bir artış olduğunu bildirdi.

Ancak kadınları kriptoya neyin çektiği , varlıkları nasıl seçtikleri ve karşılaştıkları engeller hakkında çok az şey biliniyor . BDC Consulting’in 28 ülkeden 400‘den fazla kadınla yaptığı ankette bu soruları yanıtladı.

Kadınların %36.7’si bir arkadaşı veya meslektaşı sayesinde kripto para alanına giriyor.

Erkekler ve kadınlar arasında yatırıma karar verme süreçlerindeki farklılıklar birçok araştırmaya konu olmuştur. Yapılan araştırmalar erkeklerin kendi yatırım analizi becerilerine dayanarak kendilerine aşırı güvenme eğiliminde olduklarını ortaya çıkardı.

Kadınların ise yatırım yapmadan önce eşlerinin veya ebeveynlerinin tavsiyelerini almaya çok daha yatkın oldukları belirlendi. Peki kripto para için de durum aynı mı?

Kripto paralara ilk giriş söz konusu olduğunda evet. Ankete katılan kadınların %36.7‘si yakın çevrelerinden birinin (bir arkadaş, meslektaş veya sosyal medyadaki bir kişi) başlangıçta kendilerine kriptodan bahsettiğini ve denemelerini tavsiye ettiğini söyledi. 

Yunanistan’dan bir anket katılımcısı şunları söyledi:

“Kripto para birimleriyle tesadüfen Facebook aracılığıyla tanıştım. Bir arkadaşım, “Sana bozuk para göndermemi ister misin?” dedi. Devam etti ve ne tür bir dijital para olduğunu açıkladı. Ben de, “Eh, bu gelecek olmalı ve ben geride kalmak istemiyorum!” dedim. 

% 17,7‘si onları kripto para sektörüne girmeye iten şeyin medyada sürekli kriptoların konuşulması olduğunu söyledi. % 9,5‘i ana faktör olarak reklamları belirtti. 

İlginç bir şekilde, kadınların sadece %15’i çeşitli yatırım araçlarıyla ilgili kendi araştırmalarının onları kripto paralara yönlendirdiğini söyledi. 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu