Finansal Hizmetler Devi Charles Schwab’in CEO’su, Kripto Paraları ‘Göz ardı edilmesi zor’ olarak nitelendirdi

Finansal Hizmetler Devi Charles Schwab’in CEO’su, Kripto Paraları ‘Göz ardı edilmesi zor’ olarak nitelendirdi

Finansal hizmetler devi Charles Schwab CEO’su, kriptoya artan kurumsal ilginin bir başka işareti olarak, firmasının gelişmekte olan varlık sınıfı hakkında nasıl düşündüğüne dair bir fikir verdi.

Walt Bettinger, Çarşamba günü Bloomberg ile yaptığı röportajda, kripto para birimlerinin “görmezden gelinmesi zor” olduğunu ve günümüz dünyasında “oldukça önemli” olduklarını söyledi.

Yönetici, “Bugün müşterilerin kriptoya yatırım yapabilmeleri için birçok yolumuz var. Sunmadığımız şey doğrudan ticarettir. Düzenleyici bir bakış açısıyla fırsat ortaya çıkarsa, şansı memnuniyetle karşılarız” dedi.

ABD’deki düzenlemeler son yıllarda önemli ilerlemeler kaydetti. Bu arada, ABD Başkanı Joe Biden, Wall Street ve kripto faaliyeti üzerindeki gözetimi artırmaya hazır görünüyor .

Charles Schwab, 2020’nin son üç aylık raporuna göre 7,5 trilyon doların üzerinde varlık yönetimi ve yaklaşık 11,69 milyar dolar geliri ile dünyanın en büyük finansal hizmetler şirketlerinden biri olarak yer alıyor. Hizmetleri bankacılık ve yatırımın yanı sıra varlık yönetimi danışmanlığına kadar uzanmaktadır.

Bettinger, “Bugün Schwab gibi bir firma için bu alanda muazzam bir boşluk var” dedi ve kriptonun alım satımdaki işlem maliyetlerinin ve spreadlerinin “son derece yüksek” olduğuna dikkat çekti.

Bettinger’ın yorumları, geçen yıl iki bitcoin madencisi Marathon Digital Holdings ve Riot Blockchain’de hisse alma fırsatını yakalayan dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock tarafından halihazırda harekete geçirilen duyguları yansıtıyor.

Gelişmeler, iki madenciden hisse alan başka bir büyük finansal hizmetler şirketi olan Fidelity Investments tarafından takip ediliyor.

BlackRock CEO’su Larry Fink, Ekim ayında, varlık sınıfının uzun vadede nerede duracağını tahmin etmekte yetersiz kalmasına rağmen, kripto ve bitcoin’de büyük fırsatlar bulunduğunu ve “dünya çapındaki tüketicilere yardımcı olacağını söyledi.