Finans Şirketi:  Şu Anda Satın Alınacak Tek Kripto Para Bu!

Finans Şirketi:  Şu Anda Satın Alınacak Tek Kripto Para Bu!

Ethereum ve Cardano üzere öteki kripto para üniteleri, yanlışlara çok yer bırakan karmaşık geliştirme boru çizgilerine güvenir. Bitcoin ise esasen bir kıymet deposu olarak kullanılıyor. Bununla birlikte finans uzmanı Neil Patel’e nazaran, bir gün bir değişim aracı ve hesap ünitesi haline gelmesi mümkün. Uzman, Bitcoin’in çok büyük avantajı olduğunu söylüyor. Bu yüzden de fiyatının önümüzdeki on yıllarda artmasını bekliyor. Bitcoin (BTC) fiyatını ve ayrıntılı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Dışarıdaki on binlerce kripto para ortasında, BTC en üstün olanı

Bir vakitler 3 trilyon dolara yaklaşan kripto para piyasası, sert bir uyanışla karşı karşıya. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere daldaki büyük firmalar iflas ediyor. Bu da yatırımcıların itimadını kaybetmelerine ve varlıklarını büsbütün nakde çevirmelerine neden oluyor. Artık kıymetli olan soru, şayet varsa, hangi kripto paraların sahip olmaya bedel olduğudur. Neil Patel, şu anda satın alacağı tek kripto paranın Bitcoin (BTC) olduğunu söylüyor. Akabinde uzman, nedenlerini açıklıyor.

Kripto para için sadelik anahtardır!

Birçok kripto meraklısı, Ethereum üzere öbür bir tanınan kripto para ünitesinin vaadiyle büyülendi. Ethereum’un temel yeniliği, iki taraf makul bir sürecin maksatlarını yerine getirdiğinde çalışan, kendi kendini çalıştırabilen bilgisayar programları olan akıllı mukavelelerin tanıtımıydı. Boğalar, bu teknolojinin büyük sanayileri bozma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Bunlar ortasında finansal hizmetler listenin başında geliyor.

Cardano, Ethereum ile direkt rekabet etmeye çalışan bir proof-of-stake (PoS) sistemi çalıştıran öteki bir akıllı kontratlı kripto para. Cardano ayrıyeten, boru sınırında beş başka evre bulunan çok kapsamlı ve karmaşık bir geliştirme yapısına sahip. Yeniden hem Ethereum hem de Cardano, bireyler ve kurumlar tarafından bundan on yıl sonra bir dizi kullanım durumu için günlük olarak kullanılabilir.

Ancak Ethereum ve Cardano için gereken karmaşık yükseltmelerin sayısı ve gelecekte karışıma katiyen daha fazla güncellemenin eklenmesi kusur için tonlarca alan yaratıyor. Ve bu Blockchain’lerin ‘tamamlanmış’ versiyonları, pek çok kişinin düşündüğünden çok daha farklı görünebilir. Bitcoin ise inanılmaz derecede kolaydır. Ve bu büsbütün tasarım gereğidir.

Bitcoin’in istikrarı bir primi hak ediyor

Bitcoin, Büyük Sakinlik sırasında, ilgisiz iki tarafın bir aracı olmaksızın elektronik olarak birbirlerine para gönderip almalarının bir yolu olarak yaratıldı. Ve arzı 21 milyon kripro para ile sonlandırılacak. Budur. Bu, rastgele bir aceminin onu anlamak için muhtaçlık duyduğu temel bilgidir. Bitcoin’in bu özelliklerinin muhakkak kimi çıkarımları var. Fakat bu, yatırımcıların bilmesi gereken en değerli bilgidir.

Bitcoin, başka tüm kripto para ünitelerinden büsbütün farklıdır. Tam da bu yüzden onu seviyorum. Merkezi bir otoritenin ağın istikametini değiştirmesine hakikaten yer yok. Ayrıyeten, makûs niyetli aktörler şimdi onu hackleyemedi. Geliştiriciler, ağın kolay kurulumunu bilerek oluşturdu. Bu kolaylığı bir özellik olarak görüyorum. Yani, Bitcoin’in sahip olmadığı bir şey değil.

Açık olmak gerekirse, Bitcoin’in teknik inceliklerini de tam olarak anlamıyorum. Fakat onunla ve olasılıklarıyla öteki kripto para ünitelerinden çok daha rahatım. Ve istikrarının bir primi hak ettiğini düşünüyorum.

Paranın daha güzel bir biçimi: BTC

Yüksek seviyede Bitcoin, üç fonksiyonu olan paranın tabiatını değiştirme potansiyeline sahip. Para bir kıymet deposu, bir değişim aracı ve bir hesap ünitesi olmalı. Tarihi boyunca ve muhtemelen öngörülebilir gelecekte, Bitcoin legal bir kıymet deposu olarak yer kazanıyor. Bu, altını uygun bir karşılaştırma olarak bırakıyor. Binlerce yıldır parlak pahalı metal, servetinizi park etmek için inançlı bir yer olarak kabul gördü. Kimi endüstriyel kullanımları var. Fakat altın öncelikle mücevherlerde ve elde tutulacak bir varlık olarak kullanılır. Bu nedenle bedeli, öbür insanların onun bir bedeli olduğunu düşünmesinden kaynaklanıyor. Bitcoin neden benzeri halde görüntülenemiyor?

Bitcoin, aslında onu altından daha düzgün bir kıymet deposu yapan temel özelliklere sahip. BTC’yi, sonlar ortasında kolay kolay taşımak mümkün. Bir Bitcoin’i, sekiz ondalık basamağa bölme imkanı var. Ayrıyeten Bitcoin’i süreçlerde kullanma imkanına sahipsiniz. Ve en değerlisi, Bitcoin muhakkak sonlu. 21 milyon kripto para çıkarıldıktan sonra daha fazla para oluşturulamaz. Bitcoin altından daha taşınabilir, bölünebilir, süreç yapılabilir ve sonlu. Bununla birlikte, altının çok daha uzun bir geçmişi var. Lakin, giderek daha fazla dijital hale gelecek olan bir dünyada, Bitcoin’in altının dünya çapındaki 12,5 trilyon dolarlık piyasa bedelini neden aşındırmaya başlayamadığını anlayamıyorum.

Bitcoin’in değişim aracı yahut hesap ünitesi özelliklerini karşılayıp karşılamadığı şimdi net değil. Ve bundan on yıl sonrasına kadar bilemeyebiliriz. Lakin Bitcoin’in tek gerçek kullanımı, bireyler ve kurumlar için serveti dijital bir formda depolamanın yeni bir yolu olmasından geliyor. Bununla birlikte, bilhassa fiyatı 13 ay evvelki tepesinden bu yana %75 düştü. Fakat, tekrar de olumlu tarafının çok büyük olduğuna inanıyorum. Bu, onu şu anda satın alacağım tek kripto para ünitesi yapıyor.

Kaynak: Kripto Koin