HaberlerKripto Para Haberleri

CBZ Holdings Kripto Para Birimlerinden Yararlanma Yöntemlerini Araştırıyor

Zimbabwe'nin en büyük finans kuruluşlarından biri olan CBZ Holdings, kripto para birimlerinden yararlanmanın yollarını aradığını söylüyor.

Zimbabwe’nin en büyük bankalarından biri olan CBZ Holdings, kripto para birimlerinden ve diğer ortaya çıkan dijital yeniliklerden yararlanmak için çalışmalara başladı.

Son dönemlerde pek çok banka ve finans kuruluşu kripto paralara dair önemli adımlar attı. CBZ Finans kurumu başkanı Marc Holtzman‘a göre, “şirket yenilikler konusunda açık fikirli, çünkü bunlar ileriye dönük yeni fırsatlar yaratabilir.”

CBZ Holdings Yeni Pazarlara Açılan Fırsatların Farkında

Holtzman yerel bir yayına verdiği röportajda şirketin bu tür yenilikler konusundaki duruşunu ortaya koyarken, şunları söyledi:

Görüşümüze göre, bu yenilikler iş yapma şeklimizi, müşterilerimize hizmet etme şeklimizi güçlendirme ve yeni pazar fırsatları açma potansiyeline sahip.

Holtzman, bu tür fırsatların aynı Fintech’lerle işbirliği yoluyla elde edilebileceğini ekliyor. Sonuç olarak başkan, CBZ’nin mobil para ve mobil cüzdanlar gibi alanlarda bu Fintech’lerdeki açık bir inovasyon stratejisini benimseyeceğini söyledi.

Potansiyel Riskler

Bununla beraber, CBZ patronu bu yenilikleri benimsemenin bir sonucu olarak ortaya çıkacak potansiyel riskleri de kabul ediyor.

Yine de, Zimbabwe Rezerv Bankası’nın (RBZ) bu yeniliklere ve gelişmiş teknolojilere katılımına rehberlik eden bazı riskleri sınırlayacağında ısrar ediyor.

Holtzman, “Bu durum, çözümlerin daha geniş bir pazara sunulmasından önce çözümlerin önceden test edilmesine, potansiyel risklerin tespit edilmesine ve risk azaltıcıların işlenmesine olanak tanıyor,” dedi.

Görünüşe bakılırsa Zimbabwe’nin en büyük bankası CBZ Holdings kripto para hizmetlerine başlama konusunda kararlı denilebilir.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu