Filedelfiya kendi blok zinciri girişimini başlattı

Filedelfiya kendi blok zinciri girişimini başlattı

Filedelfiya, Gelecek Adına Çok Büyük Bir Girişim Gerçekleştirdi

Filedelfiya Şehri Baş İnovasyon Sorumlusu Mark Wheeler, Pazartesi günü blok zincir teknolojisini şehir yönetimine entegre etme girişimini duyurdu. Proje, blok zinciri ve akıllı sözleşmeler alanında çalışan insanları, kripto teknolojisinin belediye yönetimi içinde nasıl yararlı olabileceğini görmek için proje üzerinde çalışan personelle iletişime geçmeye davet etti. Filedelfiya Şehri Baş İnovasyon Sorumlusu Wheeler, Belediye Başkanı Francis Suarez‘in şehre özgü kripto tokenlerini vergilerin potansiyel bir ikamesi olarak lanse ettiği ve bir sonraki maaşını bitcoin olarak almayı seçtiği Miami’nin blok zinciri ileriye dönük çabalarından ilham aldığını tweetledi.

Şehrin web sitesinde, Satoshi Nakamoto‘nun bitcoin teknik incelemesi, Vitalik Buterin‘in Ethereum teknik incelemesi, Andreessen Horowtiz‘den 21 dakikalık bir tanıtım videosu ve Web3 vakıf sitesine bir bağlantı içeren kripto hakkında bilgi veren bir arka plan bölümü bulunmaktadır. Gambitin keşif aşamasının ne kadar süreceği konusunda belirlenmiş bir zaman çizelgesi yok. Wheeler, StateScoop ile bir röportajda “Kullanım durumları ve burada neden bir değer önerisi olabileceği konusunda çok iyi bir fikir edinmeye çalışıyorum ve web sitesinin amacı da bu. Konuşmaya hazırız.” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Çin, Avustralya, Japonya ve Suudi Arabistan’daki Şirketler Enerji ve Metal Ticareti İçin Blockchain Platformuna Başlıyor

Kardeşçe sevginin şehri, kripto alanına giren en son belediye hükümetidir. Pazartesi günkü lansman, yeni seçilen NYC Belediye Başkanı Eric Adam‘ın kripto okuryazarlığının devlet okullarında öğretileceğini umduğunu açıklamasının hemen ardından geldi. Suarez’in liderliğini takiben, Tampa Belediye Başkanı Jane Castor, bir sonraki maaş çekini bitcoin olarak da kabul etmeyi planlıyor. Bu arada Jackson, TN, Nisan ayında kripto ödemelerinin benimsenmesini araştıracağını duyurdu.