Figment, Finansman Turunu 1,4 Milyar Dolar Değerlemeyle Kapattı

Figment, Finansman Turunu 1,4 Milyar Dolar Değerlemeyle Kapattı

Kısa Notlar

  • Firmanın altyapısına yatırılmış yaklaşık 7,5 milyar dolarlık dijital varlık var.
  • Figment Kurucu Ortağı ve CEO’su Lorien Gabel, “Yükseltilen yeni sermaye, Figment’in Web3 ekosisteminin benimsenmesini, büyümesini ve uzun vadeli başarısını destekleme yeteneğini genişletecek.” dedi.

Pazartesi günü yapılan açıklamada şirket, kripto para stake şirketi Figment‘in C Serisi turunda son 50 milyon dolarlık fon toplamasından dört ay sonra 110 milyon dolar daha topladığını duyurdu.

Figment’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Lorien Gabel Blockworks‘e verdiği demeçte, yeni sermaye firmanın para girdisi sonrası değerlemesini, 500 milyon $ olan önceki değerinden %180 artırarak 1.4 milyar $’a çıkardı. Figment bugüne kadar 165 milyon dolar topladı.

Gabel, “Artırılan yeni sermaye, Figment’in Web3 ekosisteminin benimsenmesini, büyümesini ve uzun vadeli başarısını destekleme yeteneğini genişletecek ve aynı zamanda çalışan sayısını önemli ölçüde artıracak” dedi.

Figment, kullanıcıların Proof of Stake veya PoS blok zincirleri üzerinde ürün ve hizmetler oluşturabilmeleri için blok zinciri altyapısı, protokol belirleme ve araştırmalar sağlar.

Firma, Ağustos ayında bildirdiği 7 milyar dolarlık stake miktarından, altyapısına yatırılan yaklaşık 7,5 milyar dolarlık dijital varlığa sahip. Ayrıca, önceki yıl 31 müşterisine karşın yaklaşık 50 ağ ve 130 kurumsal müşteriyi destekliyor.

En son tur, 30 Eylül itibariyle 91 milyar dolarlık varlığa sahip olan yazılım ve teknoloji odaklı özel sermaye şirketi Thoma Bravo tarafından yönetildi.

Turdaki diğer katılımcılar, Morgan Stanley‘in aktif temel sermaye ekibi olan Counterpoint Global, Binance Labs, Mirae Varlık, ParaFi Sermaye, Fidelity Investments‘ın ana şirketine bağlı bir girişim sermayesi fonu olan Avon Ventures, Bitstamp, CMS Holding, Two Sigma, B Capital Group, Franklin Templeton, DTCP, ve StarkWare‘dir.

Gabel, Figment’in ekibini ve yatırım kolunu genişletmeye ve geliştiricilere ve girişimcilere blok zinciri tabanlı çözümler oluşturma yeteneği sağlayacak Data Hub 2.0‘ı geliştirmeye odaklanacağını söyledi.

CEO, “Uzun vadede, değer ve verilerin çoğu PoS protokolleri aracılığıyla depolanacak, hesaplanacak ve aktarılacak. Stake etme, daha iyi, daha kapsayıcı ve kullanıcıya ait bir interneti güvence altına alan temel olacak.” dedi.