HaberlerKripto Para Haberleri

Federal Rezerv Yönetim Kurulu Üyesi: ”Dijital Dolar Son Derece Şüpheci”

Christopher Waller mevcut sistemin yeterli olduğunu söylüyor.

ABD Federal Rezerv Yönetim Kurulu Üyesi Christopher Waller, ülkenin kendi merkez bankası dijital para birimini (CBDC) geliştirmesi konusunda “son derece şüpheci” olduğunu belirtti.

5 Ağustos’ta Amerikan Girişim Enstitüsü’ne teslim edilmek üzere hazırlanan açıklamalarda, merkez bankası yönetim kurulu üyesi şunları söyledi:

“CBDC’ler Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde muazzam bir ilgi yaratmaya devam ederken, bir Federal Rezerv CBDC’sinin ABD ödeme sisteminin karşı karşıya olduğu herhangi bir büyük sorunu çözeceğinden şüpheliyim.”

Bloomberg’e göre Waller, diğer ülkeler sınır ötesi ödemeler için dijital para birimleri kullanmaya başlasa bile USD’nin uluslararası ödeme sistemine hakim olmaya devam etmemesi için hiçbir neden görmediğini de sözlerine ekledi.

Açıklamalar, ABD’nin hala diğer ulusların çok gerisinde olduğunu ve tepedekilerin bir kısmının hala para birimini dijitalleştirme gereğini görmediğini gösteriyor. Federal Rezerv yönetim kurulunda birçok çelişkili görüş var gibi görünüyor.

Mayıs ayı sonlarında, Federal Rezerv yetkilisi Lael Brainard, dijital bir doların çıkarılması ve geliştirilmesi konusunda aciliyet için bir dizi neden sundu.

Mayıs ayında, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Fed Kurulunun CBDC ile ilişkili risk ve faydalara odaklanan bir belge yayınlayacağını söyledi.

Haziran ayı sonlarında, denetimden sorumlu başkan yardımcısı Randal Quarles, dijital para biriminin “önemli ve somut riskler oluşturabileceğini”, ancak faydalarının belirsiz olduğunu dile getirdi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu