Bitcoin HaberleriHaberler

FED Yetkilisi Randal Ouarles ”Bitcoin Oldukça Spekülatif Bir Yatırım”

Federal Rezerv Yönetim Kurulu Üyesi Randal Ouarles stabilcoinlerden korkmamak gerektiğini vurguladı.

2017 senesinden beri Federal Rezerv Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Randal Ouarles son konuşmasında Bitcoin kripto para birimini stabilcoinlerle karşılaştırdı.

Üst düzey Fed yetkilisi yaptığı açıklamada, piyasa değeri açısından en büyük kripto para biriminin yeniliğinin sonunda yıpranacağını tahmin ediyor:     

Altın her zaman parlayacak, ancak yenilik, tanımı gereği kayboluyor.

FED yetkilisi Quarles, Bitcoin’in “son derece spekülatif” bir yatırım olduğunu dile getirdi. Ancak Quarles stabilcoinler için aynı şeyi düşünmüyor.

”Stabilcoinlerden Korkmaya Gerek Yok”

Quarles, istikrarlı paralar söz konusu olduğunda daha ılımlı bir konuşma yaptı. Başkan yardımcısı, ABD dolarına sabitlenmiş küresel bir dijital para biriminin doların hegemonyasını koruyabileceğine inanıyor:

Benim görüşüme göre, stablecoinlerden korkmamıza gerek yok. Federal Rezerv geleneksel olarak sorumlu özel sektör inovasyonunu desteklemiştir.

Bununla birlikte, sayısız risk faktörü nedeniyle stabilcoinlere “güçlü düzenleyici ilgi” olduğundan bahsediyor. Fed’in potansiyel olarak bir merkez bankası dijital para birimi çıkarmasından bahseden Quarles, faydalarının “belirsiz” kaldığını söylüyor.

Federal Rezerv Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı, dijital doların siber suçlular için bir hedef haline gelirken bankacılık sektörünün yapısını baltalayabileceğini belirtiyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu