Bitcoin Haberleri

FED Tutanakları Açıklanacak! Bitcoin, Altın ve DOGE Ne Olur?

Geçtiğimiz hafta FTX çöküşü büyük bir düşüşe yol açtı. Kripto para alanı aslında bir “kış mevsiminden” geçerken Bitcoin ve altcoin projeleri paha kaybı yaşıyor. Bu sırada, artık de önümüzde FED tutanakları var. ABD Merkez Bankası, bugün tutanakları yayınlayacak. Bu nedenle büyük bir hareket daha geliyor olabilir. İşte beklentiler ve en son fiyat hareketleri…

FED tutanakları geliyor: Piyasa nasıl etkilenecek?

Geleneksel finans piyasasındaki gelişmeler, kripto para alanında da yankı oluşturuyor. Şu anda, en büyük kripto para üniteleri olumlu hareket ediyor üzere duruyor. Piyasa pahası ile en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin, yüzde 5.5’lik bir artış ile 16.540 dolardan el değiştiriyor. En büyük altcoin olan Ethereum ise yüzde 7.3’lük bir yükseliş yaşadı. 1.166 dolardan el değiştiriyor. BNB, yüzde 16.3’lük bir yükseliş, DOGE ise yüzde 10.4’lük bir artış sergiledi.

XRP yüzde 6.2, ADA yüzde 5.6 kıymet kazandı. Polygon (MATIC) yüzde 9.4 oranında yükseldi. Litecoin (LTC) yüzde 27.5 oranında yükseldi. Bu sırada toplam kripto para piyasası kıymeti yüzde 5.7 oranında yükselerek 862 milyar dolar düzeylerinde duruyor.

Altın piyasasında son durum nedir?

Altın fiyatı (XAU/USD), Avrupa’da Çarşamba sabahı erken saatlerde 1.738 dolar civarındaki gün içi kayıplarını konsolide etmek için teklifleri artırıyor. Bunu yaparak sarı metal, bugün yayınlanması planlanan değerli veriler/olaylar öncesinde ABD dolarının zayıflığını destekliyor. Ayrıyeten, son vakitlerde metal fiyatlarının lehine olması beklenen olan, koronavirüs problemlerinin yayılmasına karşın Çin’den gelen karışık sinyaller olabilir. Bununla birlikte, XAU/USD ayılarını umutlu tutmak için piyasanın temkinli havası ve şahin merkez bankası hareketlerine ait umutlar, Pekin’i çevreleyen karamsarlığa katılıyor.

ABD doları endeksi (DXY), Avrupa piyasaları faal hale gelirken ABD Hazine getirileri baskı altında kalmaya devam ediyor. Gün içi taban düzeyini 106.95 yakınlarına yenilemek için teklifler aldı. Tahvil kuponları çoğunlukla dingin kaldı. DXY ayılarının Tokyo’daki bir tatil sırasında günün erken saatlerinde bir nefes almasına müsaade verdi. Bunun nedeni, Japonya’nın Asya’nın en büyük tahvil traderı statüsüyle irtibatlı olabilir.

Son vakitlerde artan ABD bilgileri ve ABD Merkez Bankası (FED) yetkililerinden gelen karışık yorumlar, ABD Merkez Bankası’nın şahin beklentilerine meydan okudu. Bu da ABD Dolarının inançlı liman talebini azalttı.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu