Finans HaberleriHaberler

Fed Toplantısının Tutanakları Yayımlandı! Kripto Para Detayı Dikkat Çekti

Federal Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC), 27-28 Temmuz tarihli toplantısına ait tutanaklar yayımlandı.

Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC), 27-28 Temmuz tarihli toplantısına ait yayımlanan tutanaklarda, ekonominin izlediği yolun virüsün seyrine bağlı olacağı vurgulandı.

Yayımlanan tutanaklarda, varlık alımlarıyla ilgili değerlendirmelerde, birçok üye bu alımların para politikası araçlarının önemli bir parçası olduğunu ve Fed‘in Covid-19 salgınının ekonomik etkilerine verdiği cevabın kritik bir yönü olduğunu, finansal piyasaların düzgün işleyişini ve uyumlu finansalları desteklediğini belirttiler.

Üyeler, aşılama çalışmalarında kaydedilen ilerleme ve güçlü politika desteği ile ekonomik faaliyet ve istihdam göstergelerinin güç kazanmaya devam ettiğine dikkat çekti.

Covid-19 salgınından olumsuz etkilenen sektörler iyileşme göstermiş olsa da tam bir iyileşme olmadı. Üyeler, ekonominin izlediği yolun virüsün seyrine bağlı olmaya devam edeceğini söyledi.

”Kripto Paraların Ticaret Riskleri Yüksek!”

Bazı üyeler kripto paraların ticaret risklerini yüksek buldu ve bu konudaki kaygılarını toplantıda dile getirdiler. Ağırlıklı olarak Stabilcoinler‘deki şeffaflık eksikliğine dikkat çekildi.

Üyeler, stabilcoin riskleriyle ilgili uyarılarda bulundu ve gerekli düzenlemelerin bir an önce faaliyete geçmesinin önemli olduğunu söylediler.

Tutanaklarda genel itibariyle kripto paralarla alakalı negatif açıklamalar mevcut. Katılımcıların regülasyonlarla ilgili harekete geçme çağrısı birçok kesimdeki rahatsızlıkları dillendiriyor.

ABD’li milletvekilleri geçtiğimiz günlerde SEC‘e gönderdikleri mektupta artık harekete geçmenin zamanının geldiğini vurguladılar.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu