FCA, Binance Bifinity ve EQONEX Ortaklığı Hakkında Endişesini Açıkladı

FCA, Binance Bifinity ve EQONEX Ortaklığı Hakkında Endişesini Açıkladı

Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi (FCA), finansal hizmetler şirketi EQONEX ile Binance yan kuruluşu Bifinity arasındaki yakın tarihli bir stratejik ortaklıkla ilgili endişelerini dile getirdi. FCA, bölgede düzenlenmiş faaliyetlerin üstlenilmesiyle ilgili endişeler olduğunu söyledi.

İki kuruluş, 7 Mart’ta ortaklığı duyurdu ve ayrıca bunun Bifinity’den EQONEX’e 36 milyon dolarlık dönüştürülebilir kredi verilmesiyle sonuçlanacağını belirtti. Ortaklık, EQONEX’in saklama çözümü Digivault’dan yararlanmaya odaklanmıştır.

FCA, kredinin Bifinty’nin EQONEX üzerinde belirli sözleşme haklarına sahip olduğu anlamına geldiğini söyledi. Digivault, FCA’nın Kara Para Aklama Düzenlemeleri kapsamında kayıtlı olsa da, yetkili makam şunları söylüyor:

“Binance Group’un parçası olan bireyler ve kuruluşlar, MLR’lerin amaçları doğrultusunda Digivault’un intifa hakkı sahipleri haline gelmiş olabilir.”

Bununla birlikte, FCA, Binance’in yazılı izin olmadan faaliyetlerde bulunmaması konusundaki kararında kararlıdır. FCA, Binance ürünlerinin riskli yapısının tüketicileri büyük ölçüde etkileyebileceğine inanıyor.

Bunu akılda tutarak, FCA, bir risk olarak görürse bir kripto varlık işinin kaydını askıya almak veya iptal etmek için adımlar atabileceğini söylüyor. Bu, FCA’nın sorunları ciddi bir sorun olarak görmesi durumunda EQONEX-Bifinity ortaklığının tartışmalı hale gelebileceğini gösteriyor.

FCA, Binance ve bölgedeki operasyonları konusunda katı. Tüketicilere Binance’in düzenlenmediğine dair bir uyarı yayınladı ve İngiltere’deki faaliyetlerini durdurdu. FCA başkanı ayrıca kripto promosyonlarının daha katı düzenlemelere ihtiyacı olduğunu söyledi.

Yetkili, tüketici riskini önlemek için birçok adım atıyor. Bunların arasında dolandırıcı kripto reklamlarıyla ilgili uyarılar da var.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: AMC, Shiba Inu’yu Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Bu arada Binance, dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin incelemeleriyle uğraşıyor. Dünyanın en popüler borsalarından biri olarak, düzenlemeler söz konusu olduğunda dikkatleri üzerine çekiyor. Son zamanlarda, ülkenin mali düzenleyicisinden gelen bir talebin ardından İsrail’deki operasyonları durdurdu.