FC Barcelona ve Manchester City, Kripto Para Ortaklıklarını Durdurdu

FC Barcelona ve Manchester City, Kripto Para Ortaklıklarını Durdurdu

FC Barcelona, ​​şirketle bağlantılı olan Moshe Hogeg adlı bir işadamının tutuklanmasının ardından kripto şirketi Ownix ​​ile ilişkisine son verdi.

Ownix’in amacı, kulübün şanlı tarihinin somut olmayan parçalarının dijital bir orijinallik sertifikası sağlayan NFT’ler oluşturmak için FC Barcelona ile ortaklık yapmaktı.

Bu süreç devam ederken Hogeg’in hukuk danışmanı iddiaları yalanladı. Hogeg, İsrail takımı Beitar Jerusalem’in sahibi olarak biliniyor.

4 Kasım 2021’de duyurulan ortaklık, taraftarlar için kulübün 122 yıllık tarihini kapsayan ikonik fotoğraf anları etrafında NFT’ler yaratmayı hedefliyordu.

Bu, sezon boyunca gerçekleşecek olan NFT müzayedeleri aracılığıyla, taraftarların “unutulmaz Blaugrana anlarını yeniden üretecek dijital varlıklar edinmeleri ve sahip olmaları” için bir yol yaratacaktı.

FC Barcelona başkanı, kulübün güçlü sosyal medyasının Barcelona markasını güçlendirmenin yollarını keşfetmeye yol açtığını dile getirdi.

Prestijli ortaklıkları çevreleyen diğer bir haberde, İngiltere Premier Ligi Takımı Manchester City’den geldi. Kulüp “merkezi olmayan finans ticareti analizi ve danışmanlık teknolojisi”nde “resmi bölgesel ortak” olarak gizemli şirket 3Key‘e sponsor olarak katıldı.

Şirketin minimum düzeyde bir çevrimiçi varlığı var ve bu da Manchester City‘nin personelini şirketi daha derinden araştırmaya sevk etti. Kulüp, soruşturmaları bitene kadar sözleşmeleri geçici olarak askıya aldı.

Barca daha önce halk için taraftar tokenleri başlatmak için Socios ve Chiliz ile güçlerini birleştirmişti. Şubat 2020’de şirket tarafından yayınlanan bir Twitter gönderisine göre, $CHZ dijital para birimini kullanarak, kulüp anketi oylamasına ve ödüllerin kazanılmasına izin veren Barca taraftar tokenleri satın alınabilir.