Faydalı Bilgiler

Darknet Platformu Olan Silkroad’ın Kurucusu Ross William Ulbricht’ın Bitcoinleri Nereye Gitti?

Geçmiş senelerde Darknet derin ağında faaliyet gösteren Silkroad kurucusu arkasında tam 144.000 Bitcoin bıraktı.

2010 senelerinden sonra Darknet ve Deepwep terimlerini çok daha sık duymaya başladık. O dönemlerde dünya basınına bomba gibi düşen önemli bir olay var. O da ”Silkroad” olayı.

Derin ağda faaliyet gösteren bu yasa dışı platform, uyuşturucu, kaçakçılık ve daha pek çok suç unsurunu barındırıyordu. 2011 senesinde baş gösteren Silkroad’ın kurucu ismi ise Ross William Ulbricht olarak biliniyor.

O zamanlarda 29 yaşında olan genç adam, bu yasadışı faaliyeti 2 sene sürdürebildi. FBI tarafından kıskıvrak yakalanan Ulbricht, ömür boyu hapse mahkum edildi. Ancak kurucu arkasında tam 144.000 Bitcoin bıraktı.

Bu tutar, Satoshi Nakamoto’dan sonra en yüksek birikim olarak kayıtlara geçti. Peki bu BTC’ler nereye gitti? Bu Bitcoinler FBI’ın eline geçti. Yani FBI için Bitcoin milyarderi diyebiliriz.

Ross Ulbricht yakalandıktan sonra defalarca Silkroad’la ilgisi olmadığını iddia etti. Fakat sonuç değişmedi. Çeşitli video platformlarında FBI Darknet  konularını işleyen onlarca belgesel mevcut. Bu esrarengiz olayı irdeleyen belgeseller de daha önce hiç duymadığınız gerçeklerle karşılaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu