HaberlerKripto Para Haberleri

Eski Goldman Sachs Yöneticisi Coinbase’e Baş Politika Sorumlusu Olarak Katıldı

Eski Goldman Sachs Küresel Hükümet İşleri Eş Başkanı Faryar Shirzad, Coinbase'e Baş Politika Görevlisi olarak katıldı.

Bugün Coinbase tarafından yayınlanan bildiriye göre Eski Goldman Sachs Küresel Hükümet İşleri Eş Başkanı Faryar Shirzad Coinbase’e Baş Politika Görevlisi olarak katıldı.

Şirket ”Faryar Shirzad’ı Coinbase’in yeni Baş Politika Görevlisi olarak ağırlamaktan heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Coinbase, Shirzad’ın uzun senelere dayanan tecrübesinin kritik konularda paha biçilemez bir etkisinin olacağını vurguluyor.

Goldman Sachs
Goldman Sachs

Goldman Sachs’taki 15 senelik görev süresi boyunca Faryar, şirketin karmaşık yasal ve düzenleyici gelişmelerde gezinmesine yardımcı olmak için dünyanın dört bir yanındaki politikacılarla düzenli olarak iletişim kurdu. Tecrübeli yönetici, şirketin hükümet ilişkilerini ve kamu politikası stratejisini yönetmede öncü bir rol oynadı.

Faryar, ABD yatırım bankası Goldman Sachs‘a katılmadan önce Beyaz Saray’da Ulusal Güvenlik Konseyi’nin kadrosunda Uluslararası Ekonomik İşler Ulusal Güvenlik Danışmanı Yardımcısı olarak görev yaptı.

Coinbase yaptığı açıklamada ”Kripto para ekonomisinin tam potansiyelini ortaya çıkarmak için dünyanın dört bir yanındaki politikacılarla işbirliğini gerekli görüyoruz” dedi.

Şirket, dünya genelinde 100‘den fazla ülkede hizmet veriyor. Coinbase, Faryar ile daha adil bir finansal sistem belirlemeyi hedefliyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu