Fantom, %553 Büyüme İle Eylül Ayından Bu Yana DeFi’de En Hızlı Büyüyen Ana Blok Zinciri Oldu

Fantom, %553 Büyüme İle Eylül Ayından Bu Yana DeFi’de En Hızlı Büyüyen Ana Blok Zinciri Oldu

Fantom (FTM), bu yılın başından beri neredeyse %7.000 kazanç elde etti. Bu, popüler kripto Dogecoin’den (DOGE) bile daha fazla. Şu anda kırmızı bölgede işlem görmesine rağmen Fantom’un fiyatı, yatırımcılar çeşitli Ethereum (ETH) alternatiflerine yığıldığı için hala yükseliyor.

Blok zinciri platformu Fantom, son aylarda kripto topluluğu içinde muazzam bir ivmeye tanık oldu. Hatta en büyük altcoin olan Ethereum’a doğrudan bir rakip olarak kabul edilebilir.

Burada geliştiriciler, tıpkı Ethereum’da olduğu gibi akıllı sözleşmeler uygulayabilir. Ayrıca Fantom, EVM uyumlu olduğu için aynı araçları ve programlama dillerini kullanabilirler.

Kaynak: Coinstack

Yukarıda bahsedilen grafikte açıkça görüldüğü gibi, söz konusu token büyük bir ölçekte arttı. 1 Eylül 2021 yılından bu yana Defi içinde %553 büyüme kaydetti. Fantom adreslerinin büyüme istatistikleri ise şu şekilde:

Tanınmış kripto analistleri de FTM’e yönelik yükseliş senaryolarını dile getirdiler. Kripto para analisti Coin Bureau, FTM’nin “önemli ölçüde güçlü temelleri” nedeniyle 2 kattan 3 kata yükselebileceğini öngörüyor.