Bitcoin Haberleri

Mark Zuckerberg Bitcoin Kripto Para Birimine Karşı Gizli Bir Sevgi Besliyor Olabilir

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg Bitcoin kripto para birimiyle ilgili eğlenceli bir paylaşım yaptı.

Dünyanın en zengin adamlarından biri olan Mark Zuckerberg Bitcoin kripto para birimine karşı gizli bir sevgi besliyor olabilir. Facebook CEO’su bir gönderide  keçilerinden birinin isminin Bitcoin olduğunu söyledi.

Zuckerberg’in bu paylaşımı bazı kesimler tarafından eğlenceli bulunurken, kripto para meraklılarının da ilgisini çekmeyi başardı.

Mark Zuck.png

Teknolojideki ve iş dünyasındaki en büyük isimlerden bazılarının dijital para birimlerinin evrimine ilgi gösterdiği artık bilinen bir gerçek.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk‘tan Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’e kadar, kilit teknoloji paydaşlarının yeni para biçimini benimsemeye başladığı herkes tarafından biliniyor.

Kendi şirketlerini bilançolarında Bitcoin’i güvence altına almaya yönlendiren bu adamların her birinin ilgisi, kripto para biriminin fiyatını yeni zirvelere taşımada muazzam bir etkiye sahip oldu.

Örnek verecek olursak: Elon Musk sahibi olduğu Tesla , Şubat ayında Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptığında , varlığın fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 45.000 doların üzerine çıktı.

Mark Zuckerberg Bitcoin Hamlelerini İzliyor Olabilir Mi?

Zuckerberg Bitcoin hakkında konuşmak için ortaya çıktığında, milyarder CEO’nun ya bir Bitcoin hamlesini izliyor olabileceği ya da dijital para biriminde zaten bir pozisyonda olduğu yönünde güçlü spekülasyonlar var .

Mark Zuckerberg Bitcoin hakkında daha önce pek fazla açıklama yapmadı. Kripto para uzmanlarına göre ünlü milyarder tıpkı Musk gibi BTC hakkında paylaşımlarına devam ederse dalgalanmalara neden olabilir.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu