Altcoin Haberleri

Eylül’ün Boğaları: Bu 3 Altcoin Yatırımcısının Yüzü Gülüyor!

Eylül ayı tarihi olarak kripto için en makus aydır. Piyasa oyuncuları 2013’ten bu yana sırf iki yeşil kripto Eylül’ü yaşadı. Bununla birlikte, Eylül ayında yeterli performans gösteren kripto paralar da yok değil. Kripto uzmanı Camille Lemmens, bu Eylül ayında güçlü boğa koşusu yapan 3 altcoin projesine daha yakından bakıyor.

İlk sıradaki altcoin: Wemix (WEMIX)

Wemix geçen hafta üç altcoin ortasında en üst sırada yer aldı. Platform 3.0 sürümünde. Blockchain oyunlarında bir mega ekosistem sunuyor. Bu ekosistemde 13 bağımsız Wemix platformu bulmak mümkün. Bunlardan kimileri şunlar:

  • Wemix Play: Şu anda 69 oyun sunan bir oyun ve GameFi platformu.
  • Nile: Burada bir DAO, Life DApp, NFT projeleri ve bir pazar yeri bulabilirsiniz.
  • Papyrus: Bir irtibat platformu.
  • Wemix Wallet: Sırf taşınabilir aygıtlara özel bir kripto cüzdanı.
  • Explorer: Wemix ekosistemi için bir Blockchain kaşifi.
  • Ecofund: Bu uygulama, uygulamalara ve kullanıcılara mükafatlar ve daha fazlasını dağıtır.

Saniyede 4.000 TPS’ye (saniyede işlem) sahip ve saniyede bir blok üretiyor. Her blokta ayrıyeten 1 WEMIX token bulunuyor. Sonuç olarak, sınırsız bir azamî WEMIX token arzı var. Toplam arz 974 milyon. Lakin, bunlardan sadece 317 milyonu sirkülasyonda. WEMIX’in şu anki fiyatı 1,04 dolar. Altcoin, son 7 gün içinde %114,9’dan daha az bir artış gösterdi. Tokenin toplam piyasa kıymeti 323 milyon dolar. Birçok yatırımcı bir sonraki boğa koşusunda bir Blockchain oyun patlaması bekliyor. Görünüşe nazaran Wemix, bu gerçekleştiğinde yanlışsız durumda olduğundan emin.

İkinci sırada Curve DAO (CRV) geliyor

Curve DAO, Eylül ayının bu üçüncü haftasında birinci 3 altcoin ortasında ikinci sırada yer alıyor. DeFi alanında uygun bilinen bir DEX. Daha kesin olmak gerekirse, likidite havuzları olan bir AMM. Stablecoin’leri takas ediyor. Fakat, bunu düşük fiyatlar ve düşük Kalıcı Kayıp marjları ile yapıyor. DeFiLlama’ya nazaran, TVL’deki tüm protokoller ortasında genel olarak 8. sırada yer alıyor. Curve’ü 13 Blockchain üzerinde bulabilirsiniz. Örneğin, Ethereum, Arbitrum, Polygon, Optimism yahut Base üzerinde. Bu ortada TVL’si 2,119 milyar dolar düzeyinde.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Curve, Temmuz ayında 70 milyon dolarlık bir atağa uğradı. Buna karşın CRV tokenı yeterli durumda. Lakin geçen ay Binance Labs, CRV tokenine 5 milyon dolar yatırım yapmaya karar verdi. Yani, bu token onların mahallî tokenı. Bir yardımcı token ve yönetişim tokenı olarak hizmet veriyor. Öte yandan, likidite sağlayıcıları da bunu bir ödül olarak alıyor.

Balinalar şu anda CRV tokenleri satın alıyor. Bu, geçen hafta tokende %19,3’lük bir artışa neden oldu. Mevcut CRV fiyatı 0,5065 dolar. Piyasa bedeli 447 milyon dolar. Azamî arz 3,3 milyar CRV token. Ayrıyeten altcoin için toplam arz 2 milyar token. Bununla birlikte, şu anda 881 milyon token sirkülasyonda.

Son sırdaki altcoin: Radix (XRD)

Radix kendisini DeFi’den radikal bir biçimde farklı olarak tanımlıyor. Bu, bir Full Stack içeriyor. Buna karşılık, bu örnekleri entegre ediyor:

  • Daha âlâ bir kullanıcı tecrübesi için bir cüzdan.
  • Scrypto ile daha güzel bir geliştirici tecrübesi için programlama lisanı.
  • Radix Engine ile daha düzgün bir geliştirici tecrübesi için yürütme ortamı.
  • Ve Cerberus ile bir konsensüs algoritması. Konsensüs için sharding kullanacak. Sharding süpermarketteki kasiyerler üzeredir. Yalnızca bir kasiyer faal olduğunda, bir kuyruk vardır. Lakin, süpermarket daha fazla kasiyer açtığında, kuyruk ortadan kalkacaktır. Bu Radix’in ölçeklenebilirliğini artıracak.

Ağustos ayında Radix, Olympia genel ağ güncellemesini yaptı. Bununla birlikte, Babylon ana ağının başlatılması yakın. Bu durum, geçen hafta XRD token için sağlıklı bir fiyat gelişimine yol açtı. Artık geçen haftanın altcoin projeleri ortasında üçüncü sırada yer alıyor. Lakin, uzun bir mühlet ikinci sıradaydı. Mevcut XRD fiyatı 0,058949 dolar. Altcoin piyasa bedeli 605 milyon dolar. Azamî XRD token arzı 24 milyar. Toplam arz 12,6 milyar XRD iken şu anda sirkülasyonda 10,2 milyar token var. Son yedi gün içinde XRD %17,8 oranında artış gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu