Altcoin HaberleriHaberler

Ethereum’un Hash Oranı, Çin’in Madenciliği Kapatma Emirlerinden Sonra %20 Düştü

Bitcoin madencilerinin yanı sıra, Ethereum madencileri de Çin'in son madencilik kapatma emirlerinden önemli ölçüde etkilendi.

Hem Çin madencilik havuzlarının hash oranı hem de Ethereum ağının kendisi son birkaç hafta içinde büyük bir düşüş yaşadı. Kapatma emirleri özellikle Bitcoin ve Ethereum’u olumsuz etkiledi.

Ülkenin geçen ay Bitcoin ticareti ve madencilik faaliyetleriyle ilgili üst düzey kısıtlama yaptırımından etkilenen sadece Çin’deki Bitcoin madencileri değil.

Piyasa değerine göre en büyük ikinci blok zinciri ağı olan Ethereum’un toplam hash oranı, özellikle son iki haftada daha keskin bir düşüş gördü.

Etherscan.io tarafından sunulan veriler, ağın hash oranının 20 Mayıs’ta saniyede yaklaşık 643 terahash (TH/s) ile yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

20 Mayıs’tan sonraki iki hafta boyunca, Ethereum’un hash oranı 600 TH/s seviyesinde nispeten sabit kaldı. Ancak , Xinjiang hükümetinin Zhundong ekonomik kalkınma bölgesindeki yetkililere kripto para madenciliği çiftliklerine enerji arzını kesme emrini verdiği 9 Haziran’dan sonra ciddi bir düşüş meydana geldi.

Sicuan hükümeti, 18 Haziran’da Sincan’ı takip etti ve benzer bir emir yayınladı. Bu, ilk iki madencilik bölgesindeki madencilik çiftliklerinin çoğunluğunun faaliyetlerini askıya almasına yol açtı.

Ethereum’un hash oranı şimdi 500 TH/s seviyesinin altına düştü ve bu da %20‘lik bir düşüşe işaret ediyor. Buna karşılık, Bitcoin’in toplam hash oranı, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %50 düşüşle saniyede 100 Exahash’in altına düştü .

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu