Altcoin HaberleriHaberler

Vitalik Buterin Hindistan’ın Crypto COVID Yardım Fonu’na Bağışladığı SHIB Tokenler İçin Vergi İndirimi Almayacak

Singapur merkezli Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, Hindistan'ın Crypto COVID Yardım Fonu'nu yaptığı SHIB token bağışında vergi indirimi almayacağını söyledi .

Ethereum kripto para biriminin kurucusu Vitalik Buterin, Hindistan’ın Crypto COVID Yardım Fonu’na SHIB token bağışladığını bildirmişti. Bağışın yapıldığı sırada SHIB’nin değeri inanılmaz derecede yükseldi. Ünlü geliştirici daha sonra elindeki SHIB tokenlerin % 90‘ını yaktığını söyledi.

Buterin, kalan dijital paraları tutmanın spekülasyonlara neden olabileceğini söylemiş ve faydalı bir şey yapmasının kendisine daha mantıklı geldiğini açıklamıştı.

Shiba Inu
Shiba Inu

Buterin, paraların SHIB’nin yaratıcıları tarafından izinsiz bir şekilde gönderildiğini söyleyerek şaşırdığını ifade etti. Pek çok kişi Buterin’in  ETH değerindeki artış nedeniyle mem token payını harcamayacağı düşündü.

Geliştirici, “O paraları bana verirken ne düşündüklerini bilmiyorum.” ifadelerini kullandı. Buterin kararını açıkladıktan kısa bir süre sonra SHIBnin değeri düşmeye başladı. 

SHIB Token Bağışında Vergi İndirimi Almayacak

ETH kurucu ortağı Vitalik Buterin yaptığı token bağışında vergi indirimi almayacağını söyledi .

Ünlü geliştirici konu hakkında herhangi bir olumsuz söylemde bulunmadı. Ancak açıklamalarında ”kararın iptal olacağını düşünmüyorum” dedi.

ETH şu an 2.725 dolardan işlem görüyor ve bir hafta içinde % 29 düşüş yaşadı. Aylık periyotta ise % 33 artış mevcut.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu