Altcoin HaberleriHaberler

Ethereum, SpaceX ve SpaceChain İle Uzaya Fırlatılacak

Ethereum, uzayda işlev görebilir mi? Bugün bir SpaceX roket fırlatması bunu test edecek.

Merkezi olmayan alt yapı sağlayıcısı SpaceChain, bugün SpaceX’in Falcon 9 roketiyle uzaya bir Ethereum Node’u konuşlandıracak Bu, Ethereum için bir ilk olacak.

Singapur merkezli SpaceChain, Uluslararası Uzay İstasyonuna bir Ethereum düğümü taşıyacak olan SpaceX Falcon 9 roketinin bugün lansmanını yaparak test etmeyi planlıyor. 

Bitcoin ve Ethereum gibi blockchain tabanlı sistemler, dijital varlıklarını ve hizmetlerini merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara dağıtıyorlar.

Bununla birlikte, Bitcoin ağının hash gücünün yaklaşık %65’i Çin’de bulunuyor. Bu da dünyanın en büyük kripto para biriminin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun öngördüğü kadar merkeziyetsiz olmadığını ortaya koyuyor.

SpaceChain kurucularından Zee Zheng yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ağ giderek daha değerli hale geldiğinde, bunu desteklemek için potansiyel olarak merkezi olmayan bir altyapıya ihtiyacınız var.”

SpaceChain tarafından yapılan açıklamada, Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) üzerinde çalışacak olan bu Ethereum Node’unun işlem yaparken fiziksel bir güvenlik sağlayacağı vurgulandı.

Açıklamada, “Uzay alt yapılarının güvenliği, Ethereum sözleşme işlemlerinin merkezi karasal sunuculardan bağımsız bir şekilde yürütülmesini sağlayacak. Böylece, akıllı sözleşme işlemleri daha verimli yapılacak ve daha büyük uygulama senaryoları mümkün olacak.” denildi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu