Altcoin HaberleriHaberler

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, 6,7 Milyar Dolarlık Shiba’yı Yaktı

Vitalik Buterin, 'Dogecoin topluluklarının' “cömertliğine” yanıt olarak Shiba'nın arzının neredeyse yarısını yaktı.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, popüler Dogecoin klonu Shiba Inu’nun (SHIB) arzının neredeyse yarısını yaktı.

Vitalik Buterin, 16 Mayıs’da yaptığı bir açıklama neden 6,7 milyar dolar değerinde SHIB token yakmaya karar verdiğini açıkladı. Ünlü geliştirici açıklamasında “Shiba token topluluklarının” “cömertliğini” vurguladı ve şunları ekledi:

“Shiba token topluluklarının son bağışlara nasıl davrandığından gerçekten etkilendim! Pek çok Shiba tutkunu cömertliklerini ve sadece kendi kârlarına odaklanmakla kalmayıp aynı zamanda dünyayı bir bütün olarak daha iyi hale getirmekle de ilgilenmeye istekli olduklarını gösterdi. Bunu ciddiyetle yapan herkesi destekliyorum. “

Son köpek temalı boğa koşusu, 12 Mayıs’ta Buterin’in Shiba’nın yaratıcıları tarafından hediye edildiği trilyonlarca jetonu tasfiye etmesi ve gelirlerini hayır kurumlarına bağışlamasıyla aniden sona erdi.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin spekülasyon yaratmamak için token bağışı istemiyor

Ethereum kurucu kurucusu Vitalik Buterin, Shiba tokenlerinin kalan % 90’ını cüzdanında yakmaya ve kalan % 10’unu hayır işlerine ayırmaya karar verdiğini söyledi.

Buterin, kendisine emanet edilen madeni paraları tutmanın güvenlik nedeniyle bir seçenek olmadığını belirterek, gelecekte Shiba tokenlerini kullanarak işlem yapmasından doğabilecek çılgın spekülasyonlardan kaçınmak istediğini ekledi.

Ayrıca, bu türden bir güç merkezi olmak istemediği için insanlardan kendisine daha fazla token bağışlamamalarını istedi. Bu da pek çok kripto para meraklısı tarafından erdemli ve akıllıca bir yaklaşım olarak görüldü.

Shiba Inu token fiyatları , Dogecoin ve diğer köpek tokenlerinin artan popülaritesinin ortasında geçen hafta Binance’de listelendiğinde inanılmaz bir sıçrayış yaşadı. K

SHIB, Elon Musk’un Twitter hesabı tarafından ifade edilen Bitcoin karşıtı duyarlılığın tetiklediği en son kripto çöküşünün ortasında 24 saat içinde % 7 değer kaybetti. Bitcoin kripto para birimi de % 7 geri çekilerek 44.600 dolara kadar düştü.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu