Bitcoin Haberleri

Ethereum Kurucusu Hacklendi! Binance CEO’su: Bunları Mutlaka Yapın

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in X hesabı dün gece ele geçirildi. Bir NFT projesinin reklamını yapan korsanlar, kısa müddette yarım milyon dolar topladı. Binance CEO’su CZ ise yeni platformun daha fazla güvenlik tedbirine sahip olması gerektiğini söylüyor.

Binance CEO’su, hacklenen Ethereum kurucusu hakkında konuştu

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in X hesabı dün gece apansız Poroto-danksharding temalı bir koleksiyonunun reklamını yaptı. Yaklaşık 15 dakika faal kalan tweet, kimi Ethereum kurucularından biri fon topladı. Raporlara nazaran, süreç boyunca cüzdana 691.000 dolar gönderildi.

Binance CEO’su de hack olayının arından kripto topluluğuna ve toplumsal medya platformlarına tavsiyelerini iletti. CZ’ye nazaran uzman dahi olsa tüm kullanıcıların bu çeşit hack teşebbüslerine karşı önlemli olması gerekiyor. CZ, Elon Musk öncesi periyotta yaşadığı kimi problemleri da paylaşıyor:

Vitalik’in Twitter hesabı hacklendi. Uzman biri olsa bile, toplumsal medyadaki içeriği okurken sağduyunuzu kullanın. Twitter’ın hesap güvenliği finansal platformlar olarak tasarlanmamıştır. Biraz daha fazla özelliğe gereksinimi var: 2FA, giriş kimliği, tanıtıcıdan yahut e-postadan farklı olmalıdır, vb.

Geçmişte Twitter hesabım, bilgisayar korsanlarının kaba kuvvet kullanmaya çalışması (farklı şifreleri tekrar tekrar denemesi) nedeniyle birkaç defa kilitlendi. Bu “Elon Musk dönemi” öncesindeydi.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu