Altcoin HaberleriHaberler

Ethereum Kurucu Ortağının Yeni Rolü Dogecoin Üzerinde Etkili Olabilir

Dogecoin kripto para biriminin katlanarak büyümesinin ardındaki nedenler çoktu. Ağ, geçmişte gelişme açısından dalgalı bir seyir izledikten sonra artık yenilenmeye hazır.

Dogecoin Vakfı tarafından dün gelen bir açıklamaya göre, organizasyon kendisini Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ile “blockchain ve kripto danışmanı” olarak yeniden kuruyor.

Aktarılan bilgilere göre, önümüzdeki haftalarda DOGE blok zincirinde yeni projeleri duyurulacak. Bu projeler, Dogecoin kullanmak isteyen finansal, sosyal ve hayırsever projeler için daha hızlı entegrasyon ve daha kolay API‘ler sağlamak için çekirdek cüzdanını tamamlamaya odaklanacak.

Vakıf ayrıca amaçlarının çekirdek cüzdanı topluluktan almak olmadığını da açıkladı. Bunun yerine gelecek sponsorluklar aracılığıyla zincirdeki çekirdek geliştiricilere yönelik desteği hızlandırmayı planlıyorlar.

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus ve Dogecoin çekirdek geliştiricisi Max Keller de vakfın danışma kuruluna katılacak. Ek olarak, Neuralink CEO’su Jared Birchall‘ın Tesla CEO’su Elon Musk’ın çıkarlarını temsil edeceği bildiriliyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla altcoin haberi için: Altcoin Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu