HaberlerKripto Para Haberleri

Vitalik Buterin: ”Kripto Paralar Oyuncak Değil”

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, piyasa çöküşü ve kripto endüstrisinin mevcut durumu hakkındaki görüşlerini yayınladı.

Geçtiğimiz hafta servetinin büyük bir bölümünü yakan Vitalik Buterin, dün verdiği bir röportajda daha önce bunlardan birkaçına sahip olduğunu söyleyerek piyasadaki düşüşten endişe duymadığını belirtti.

Ünlü geliştirici piyasadaki düşüşü tahmin etmenin zor olduğunu ve aylar sonra sona erebileceğini vurguladı. Buterin, ”Hatta son ermiş bile olabilir” ifadelerini kullandı. ETH kurucusunun açıklamaları şu şekilde:

Şimdiye kadar bu büyük kripto para balonlarından en az üç tanesini gördük. Çoğu zaman, balonların durmasının nedeni, teknolojinin henüz orada olmadığını açıkça ortaya koyan bazı olayların meydana gelmesidir. “

Buterin’in Ethereum adresi şu anda cari fiyatlarla tahmini 895 milyon dolar değerinde. Geliştirici 325.000 ETH’ye sahip. Bu, 12 Mayıs’taki 1,4 milyar dolarlık zirve değerinden % 35 daha düşük.

Vitalik Buterin Kripto Paraların Oyuncak Olmadığını Söylüyor

Buterin, şu anki sahneyi dört yıl önceki son balon söylemleri ile karşılaştırarak şunları söyledi:

Kripto paralar, dört yıl önce bile olmadığı bir şekilde ana akım için hazır olmaya yakın gibi geliyor. Dijital varlıklar artık oyuncak değil. “

Kurucu, Ethereum için sahneye giren ve fiyatları yükselten büyük kurumsal oyuncularla durumun farklı bir boyut kazandığını söyledi.

Bazı endüstri gözlemcileri , son piyasa düşüşü için kripto paraların türev borsalarında yüksek kaldıraçlı ticareti suçluyor .

Buterin, emin olmasa da, Ethereum‘un nihayetinde Bitcoin‘i yakalayıp piyasa değerini geçeceğine dair bir ihtimal olduğunu sözlerine ekledi.

Ethereum CEO’su, Elon Musk etkisi ile ilgili olarak , bunun yeni bir şey olduğunu ve etkisinin eninde sonunda azalacağını belirtti. Buterin diyor ki:

“Elon Musk tweetleri, kripto para alanının sadece geçen yıl ve bu yıl tam anlamıyla ilk kez tanıtıldığı bir şey. Biraz çılgınlık beklemenin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Ancak Elon sonsuza kadar bu etkiye sahip olmayacak. Piyasaların bu öğreneceğini düşünüyorum.”

Devam eden Dogecoin söylemleri için Vitalik Buterin, “Elon’un bunların hiçbirinde kötü niyetlili olduğunu sanmıyorum.” açıklamasında bulundu.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu