Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin Bitcoin Cash’in Başarısız Olduğunu Söyledi

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin Bitcoin Cash’in Başarısız Olduğunu Söyledi

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, geriye dönük olarak tahminlerine baktığında Bitcoin Cash’in “çoğunlukla başarısız” olduğunu kabul etti.

Buterin tweetlerinden birinde, önde gelen Bitcoin Cash‘in asi bir zihniyetten oluşan bir protesto hareketi olmaya odaklandığını ve bu nedenle tutarlı bir ilerleme yolundan yoksun olduğunu yazıyor.

Bitcoin Cash, daha büyük blok boyutu nedeniyle daha yüksek işlem hacmini ve daha düşük ücretleri destekleyebilen dünyanın ilk kripto para birimine alternatif olarak Ağustos 2017‘de piyasaya sürüldü.

Bitcoin Cash ilk başarıyı elde ettikten ve Kasım 2017 ortasında piyasa değeri ile Ethereum’u geçmeyi başardıktan sonra Buterin, tartışmalı kripto para biriminin Bitcoin adı için “meşru bir rakip” olarak ortaya çıktığını tweetledi.

BCH, Kasım 2017’deki zirvesinden bu yana Bitcoin’e karşı %98 oranında düştü. 27 yaşındaki Kanadalı-Rus programcı, 2017’de yapılan pahalı Bitcoin ücretleri hakkındaki tartışmalı yorumunu ele aldı ve Ethereum’un ölçeklendirme sorunları ışığında hala onların yanında olduğunu iddia etti.

Buterin, özellikle gurur duyduğu Uniswap gibi merkezi olmayan bir borsanın ortaya çıkacağını öngördü. Ancak programcı, 2021’de sektörü kasıp kavuran, NFT’leri tahmin edememişti.