HaberlerKripto Para Haberleri

Ethereum Kurucu Ortağı Firmasını Satıyor!

Anthony Di Iorio, 2014 yılında Vitalik Buterin, Gavin Wood, Charles Hoskinson, Joseph Lubin ve diğerleri ile birlikte Ethereum'u kurdu.

Anthony Di Iorio, Bitcoin’i ilk benimseyenlerden biriydi ve Ethereum’un gelişimini finanse etmeye yardımcı oldu. Ünlü geliştirici 2014 yılında blockchain girişimi Decentral’ı kurdu.

Ethereum’un sekiz kurucu ortağından biri olan Anthony Di Iorio, bugün Bloomberg’de yayınlanan bir rapora göre, yazılım geliştirme firması Decentral’ı satmayı planlıyor .

2014 yılında Ethereum’un gelişiminin başlamasına yardımcı olan profesyonel bir pazarlamacı ve Bitcoin yatırımcısı olan Di Iorio, ayrılmasının kısmen kripto para biriminin “risk profili” göz önüne alındığında güvenlik endişeleriyle ilgili olduğunu ima etti.

Di Iorio, “Bu alanda kendimi güvende hissetmiyorum” dedi. “Daha büyük sorunlara odaklansaydım, sanırım daha güvende olurdum.” ifadelerini kullandı.

Di Iorio’nun 2014 yılında kurduğu Decentral, kendisini “merkezi olmayan teknolojiler için yenilik merkezi” olarak adlandırıyor. Bu bağlamda, başka bir Ethereum kurucusu Joseph Lubin tarafından başlatılan Ethereum yazılım geliştirme şirketi ConsenSys’in daha küçük, Kanadalı bir versiyonuna benziyor. Decentral’ın en büyük ürünü ise Jaxx Liberty kripto cüzdanıdır.

[affiliate_news2 id=”4015″]

Di Iorio’nun ETH’nin ne kadarına sahip olduğu bilinmemekle birlikte, Forbes, Ethereum’un fiyatının mevcut 1.900 dolardan çok daha düşük olduğu 2018’de onu milyarder olarak belirledi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu