Altcoin Haberleri

ETH, DOGE Değil! Bu Altcoin İçin 100x Beklentisi Var!

PEPE Coin, son haftalarda Dogecoin ve Shiba Inu’yu bir kenara itti. Göğüs coin’i şu anda en çok tartışılan altcoin projelerinden birisi. Birkaç hafta evvel büyük bir yükseliş kaydetti. Bunun akabinde bir sonraki meme-coin sansasyonu haline geldi. Pekala, bu yıl PEPE Coin’in 100X yapması mümkün mü? Kripto uzmanı Prasanna Peshkar, bu soruya karşılık arıyor.

PEPE Coin nedir?

PEPE Coin, geliştiricilerin BRC20 token standardı üzerine inşa ettiği bir göğüs coin’i. Bu altcoin, Bitcoin Blockchain’in ordinatları kullanılarak oluşturulduğu manasına geliyor. Sembol ise tanınmış internet meme’i Kurbağa Pepe’ye dayanıyor. Bu meşhur göğüs sayesinde coin, son haftalarda en çok bilinen BRC-20 tokenı olarak kendini kanıtladı Ünlü meme’in Twitter ve öteki kanallar aracılığıyla yayılması, göğüs coin’in tipik kısa vadeli hype yaşamasına neden oldu.

Altcoin fiyatı son birkaç hafta içinde nasıl hareket etti?

PEPE coin airdrop’undan sonra, fiyat başlangıçta birkaç gün boyunca yatay hareket etti. Akabinde, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Nisan ayının sonunda büyük bir artış kaydetti. Bu müddet zarfında, PEPE fiyatı birkaç gün içinde ondan fazla bir kat arttı. Bununla birlikte, hype’ı takip eden günlerde fiyat tekrar keskin bir halde düştü. PEPE şu anda 0,0000015 dolar bedelinde. Öte yanda, altcoin fiyatı hala büyük ralli öncesine kıyasla 6 ila 7 kat daha yüksek.

PEPE fiyatı önümüzdeki aylarda tekrar 100 kat artabilir mi?

Meme coin, önümüzdeki haftalarda ve aylarda kıymetini süratle artırma potansiyeline sahip. Öte yandan, hype’ın kısa müddette sönmesi ve PEPE Coin’in sabit kalması da ihtimaller dahilinde. Buna ilaveten paha kaybetmesi de mümkün. Zira, bunlar spekülatif göğüs coin’lerin tipik özellikleri.

PEPE Coin’in Dogecoin ve Shiba Inu Coin’e benzeri bir yol izlemesi de muhtemel. Bu, Kurbağa Pepe’nin toplumsal medya aracılığıyla kolaylıkla yayılabilen yeterli bilinen bir göğüs olması gerçeğine dayanıyor. Bununla birlikte, PEPE’nin öteki birçok Dogecoin klonunun müsaadeden gitmesi bir ihtimal. Böylelikle, uzun vadede keskin bir formda yükselmesi mümkün. Öte yandan, bu tıp coinlerin birçoğunun ortadan kaybolduğunu ve yatırımcıların para kaybettirdiğini unutmamak gerekiyor. Bu yüzden, bir meme-coin’ine yatırım yapmak her vakit yüksek risk içerir.

Eğer 100x ya da 1000x’lik büyük bir ralli mümkünse, bu 2024 boğa piyasasında daha mümkün. Bu durum, 2021’de patlaması beklenen Shiba Inu Coin’e benziyordu. PEPE fiyatının önümüzdeki aylarda 100 kat artması için birkaç faktörün bir ortaya gelmesi gerekecek. Birinci olarak, genel kripto para piyasasının büyümeye ve olgunlaşmaya devam etmesi lazım. İkinci olarak, PEPE’nin daha yaygın bir formda benimsenmesi ve kullanılması gerekiyor. Üçüncüsü, PEPE’nin ardındaki takımın projeyi geliştirmeye ve güzelleştirmeye devam etmesi kaide. Tüm bu faktörler bir ortaya gelirse, PEPE’nin önümüzdeki aylarda değerli bir fiyat artışı görmesi mümkün olur.

Ancak, PEPE’nin fiyatının artacağına dair bir garanti olmadığını unutmamak kıymetli. Kripto para piyasası değişken ve öngörülemezdir. Kripto para ünitelerine yatırım yaparken her vakit para kaybetme riski vardır. Yatırımcıların rastgele bir kripto para ünitesine yatırım yapmadan evvel ebediyen araştırma yapması gerekir.

İşte PEPE fiyatının yükselmesine katkıda bulunabilecek birtakım faktörler:

  • İşletmeler ve bireyler tarafından daha fazla benimsenmesi.
  • PEPE tokenleri için artan talep.
  • PEPE token arzında azalma.
  • PEPE projesi hakkında olumlu haberler.
  • Kripto para piyasasında olumlu hava.

İşte PEPE fiyatının düşmesine katkı yapacak kimi faktörler:

  • İşletmeler ve bireyler tarafından benimsenmenin azalması.
  • PEPE tokenlerine olan talebin azalması.
  • Artan PEPE token arzı.
  • PEPE projesi hakkında olumsuz haberler.
  • Kripto para piyasasında olumsuz hava.

Makaledeki görüşler uzmana ilişkin olup, muhakkak yatırım tavsiyesi değildir. Uzmanın da belirttiği üzere, kesinlikle kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu