HaberlerKripto Para Haberleri

Estonyalı Bilişim Şirketi Burfa, Bitmain İle 26 Milyon Dolarlık Kripto Para Madenciliği Anlaşması İmzaladı

Burfa, veri merkezi kapasitesini artırmak için Bitmain'den yeni kripto para madenciliği ekipmanı satın almayı planlıyor.

Estonyalı teknoloji devi Burfa, veri merkezine kripto para madenciliği altyapısı sağlamak ve kapasitesini genişletmek için Bitmain’e yöneldi.

Şirketin Bitmain ile 26 milyon dolarlık bir anlaşma yaptığı açıklandı. Bu anlaşma ile Burfa’nın veri merkezi kapasitesini iki katına çıkarması bekleniyor.

Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Burfa’nın yeni ekipmanları yaz aylarında almaya başlayacağını duyurdu.

Burfa’nın yönetim kurulu başkanı Ivan Turygin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Donanım üretiminin net sınırları var ve bu sözleşme bizi dünyada bu kadar büyük miktarda ek kaynak sağlayabilecek bir düzine büyük müşteri arasında konumlandırıyor”

Turygin, konuşmalarının devamında yapılan anlaşmanın Burfa’nın ileriye dönük genişleme planlarına büyük ölçüde hizmet edeceğini söyledi.

Burfa, 2013 senesinde kripto para madenciliği ekipmanı geliştiricisi olarak kuruldu. Şirket, 2017 yılında yüksek performanslı veri merkezlerine geçiş yaptı.

Bitmain’in madencilik bölümünün başkan yardımcısı Du Shisheng, şirketin Burfa ile uzun süredir devam eden ortaklığı hakkında şunları söyledi:

“Burfa, uzun vadeli ve güvenilir müşterimiz olmuştur. Bu aynı zamanda mevcut sözleşmenin de temelidir ve Burfa’nın yüksek performanslı veri merkezlerini geliştirmek için en verimli teknolojiyi almasını sağlar.”

Bitmain, dünyanın en büyük kripto madenciliği ekipmanı üreticilerinden biridir. Şirketin 50 milyar dolarlık bir değere sahip olduğu belirtiliyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu