Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’e Neden Ethereum’dan Daha Fazla Güvendiğini Açıkladı

Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’e Neden Ethereum’dan Daha Fazla Güvendiğini Açıkladı

Twitter’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Jack Dorsey, yakın tarihli bir röportajda Bitcoin’e neden Ethereum’dan daha fazla inandığını açıkladı.

Dorse, en önemli iki kripto varlık hakkındaki yorumlarını MicroStrategy Inc.’in kurucu ortağı, başkanı ve CEO’su Michael J. Saylor ile röportaj yaparken aktardı.

MicroStrategy, 1-2 Şubat tarihinde “ Şirketler için Bitcoin ” etkinliği gerçekleştirdi. Dorsey’in Bitcoin ve Ethereum hakkındaki yorumlarından bazı önemli noktalar şunlar:

”Bitcoin, özellikle teknoloji medyasında, gelişme hızı açısından Ethereum’a karşı çok fazla darbe alıyor. Ethereum buna kıyasla çok hızlı hareket ediyor, ancak önemli olan bu hareketlerin nihai sonucunun ne olduğudur.”

Dorse, konuşmalarının devamında ‘ Bitcoin neyin girip neyin dışarıda kalacağı konusunda çok bilinçli… Daha yavaş, ancak çok daha güvenli olma eğilimindedir. Her şeyden önemlisi daha iyi çalışma süresi ve kullanılabilirliğe sahip.” İfadelerini kullandı.

Eski Twitter CEO’su Bitcoin’e neden güvendiği hakkında şu ifadeleri kullandı:

“ Bu, sandbox’ta ve diğer projelerde gerçekleşen bir sürü harika fikir olmadığı anlamına gelmiyor. Fikirleri çok hızlı bir şekilde test edecek harika sanal alanlar var. Bir işletme sahibi olarak Bitcoin kalıcı olacağına dair çok fazla güven veriyor ve önümüzdeki on yıllar boyunca milyarlarca insana hizmet edecek. “