Eski SpaceX Stajyeri, Elon Musk’ın Satoshi Nakamoto Olduğu Konusunda Israr Etmeye Devam Ediyor

Eski SpaceX Stajyeri, Elon Musk’ın Satoshi Nakamoto Olduğu Konusunda Israr Etmeye Devam Ediyor

Eski SpaceX stajyeri Sahil Gupta, milyarder Elon Musk’ın Bitcoin’in takma adlı yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğu teorisinin arkasında durmaya devam ediyor.

Gupta, popüler blog sitesi Medium’da yakın zamanda yayınlanan bir gönderide, Musk’ın Bitcoin’in arkasında olduğundan artık “neredeyse emin” olduğunu söylüyor.

Gupta, girişimcinin eski personel şefi Sam Teller’a Musk’un aslında Satoshi olup olmadığını sorduktan sonra, işleri daha kafa karıştırıcı yapan belirsiz bir cevap aldı:

15 saniye sessizlik oldu. Sonra Teller, “Ne diyebilirim ki? Yorum yok”

2018’de Tesla için de kısa bir süre çalışmış olan Gupta, 2017’de viral olan orijinal gönderisiyle manşetlere çıktı. Musk’ın kriptografi ve ekonomideki engin deneyimi nedeniyle Bitcoin teknik incelemesini kolayca yazabileceğini tahmin etti.

Bunun yanında Musk, Satoshi’nin Bitcoin yazılımının orijinal sürümünü yazmak için kullandığı C++ programlama dilinde uzman olarak biliniyor.

Satoshi, 2014 yılında Amerikalı Dorian S. Nakamoto’nun Bitcoin yaratıcısı olduğu hakkındaki Newsweek makalesini çürütmek için internete kısa bir dönüş yaptı ve onun olmadığını belirtti.

Musk, P2P Vakfı web sitesinde yeniden ortaya çıktıktan sadece bir hafta sonra bu konuda tweet attı.

Mayıs ayında yapılan bir anket, Avustralyalıların yarısından fazlasının Musk’ın Satoshi olduğunu düşündüğünü gösterdi.