Eski SEC Baş Ekonomisti Yardımcısı, ABD Merkezli Kripto Para Borsasına Başkan Yardımcısı Olarak Katıldı

Eski SEC Baş Ekonomisti Yardımcısı, ABD Merkezli Kripto Para Borsasına Başkan Yardımcısı Olarak Katıldı

Scott Bauguess, ekonomi ve işletme yönetimindeki eşsiz geçmişiyle Coinbase’in düzenleyicilerle etkileşim stratejisini koordine edecek.

Coinbase, Scott Bauguess’i küresel düzenleyici politikadan sorumlu yeni başkan yardımcısı olarak atadı

Bauguess’in Twitter hesabında paylaşılan resmi duyuruya göre, 14 Şubat 2022’den itibaren, küresel düzenleyici politikasını koordine etmek için Coinbase’e başkan yardımcısı olarak katıldı.

Bauguess, bu görevde, dünya çapında dijital varlıklar için daha iyi bir yasal rejim oluşturmak adına düzenleyicilerle birlikte çalışacağını da sözlerine ekledi.

Yönetici, Coinbase’e katılmadan önce ABD SEC’de 10 yıldan fazla görev yaptı. Son rolü müdür yardımcısı ve baş ekonomist yardımcısıydı.

Ayrıca, SEC’in Ekonomik ve Risk Analizi Bölümü’nün (DERA) direktör vekiliydi. Bauguess ek olarak Texas Üniversitesi’ndeki McCombs Business School’da finansal piyasa düzenlemeleri direktörü olarak görev yapıyor.

Coinbase’in resmi açık roller listesine göre, borsa, diğerlerinin yanı sıra Hindistan’da bir uluslararası politika direktörü arıyor.

Ocak ayında Coinbase, Thaya Knight’ı sermaye piyasası düzenleme işlerinden sorumlu kıdemli kamu politikası yöneticisi olarak aldı. Bayan Knight, SEC’de komisyon üyelerinden birinin danışmanı olarak çalıştı.