Eski OCC Başkanı Brian Brooks SEC’i Suçladı

Eski OCC Başkanı Brian Brooks SEC’i Suçladı

Kısa Notlar

  • Binance.US’un eski CEO’su Brian Brooks, ABD’nin kripto para birimini benimsemede gecikmesinden dolayı SEC’i suçladı.
  • Boğucu düzenlemeler nedeniyle yaratıcıların ABD dışına kitlesel göçüne dikkat çekti.
  • Altı üst düzey kripto para CEO’su, 5 saatten fazla süren bir duruşmada Çarşamba günü Kongre ile bir araya geldi.

Brian Brooks, Amerika’nın kripto para birimini benimseme durumu hakkında fikrini ortaya koydu ve ülkenin, benimsenmeyi hızlandıran diğer ülkelere nazaran çok geride yer alabileceğinden korkuyor. Suçlayıcı parmakları Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nı işaret ediyor.

ABD Eğrinin Arkasında

Kongre Üyesi Ted Budd, CEO’ların kripto alanındaki Mali Hizmetler Meclisi Komitesi ile yaptığı son kripto para duruşmasında, Brian Brooks’a ABD’deki düzenleyicilerin duruşu hakkındaki görüşleri hakkında bir soru yöneltti. Bir zamanlar Para Birimi Denetleme Ofisi başkanı ve eski Binance.US CEO’su olan Brooks, ülkenin kripto paraları benimseme konusunda geride kaldığını söyledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Blockchain Derneği 2021’de finansmanı dört katına çıkardı

Brookes, “Bunun nedeni, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun diğer G20 ülkelerinin onayladığı ürünleri onaylamayı sürekli olarak reddetmesidir” dedi. Bunun, ABD’nin “tartışmasız olarak” eğrinin gerisinde kalmasının önemli bir nedeni olduğunu da sözlerine ekledi. “Diğer ülkelerde yasal olan ve burada yasal olmayan bazı ürünler var.” dedi.

Düzenlemelerin, ABD’den Kanada, Portekiz ve Singapur gibi daha yeni yargı bölgelerine göç etmek için birkaç projeyi teşvik ettiğini kaydetti. “Bir ETF geliştiricisiyseniz, belirsiz bir çizgi yoktur. Açıkçası bunu Amerika’da yapamazsınız, bu yüzden yurt dışına gitmeniz gerekiyor.” dedi.

Bitfury CEO’su, ABD’deki kripto para birimi düzenleme sorununun, uzaydaki düzenleyicilerin çokluğunun bir sonucu olduğunu öne sürdü. Düzenlemeye yönelik parçalı yaklaşımın alandaki yeniliği engellediğini belirtti ve bankacılık sektörünü düzenleyen üç düzenleyiciye sahip olma örneğini aktardı. Eski düzenleyici, kripto para birimlerinin düzenlenmesi için yeni bir organın oluşturulmasının çözüm olmadığını belirtiyor.

Brooks, “Yapmamız gereken son şey, halihazırda düzinelerce düzenleyiciye sahip bir sisteme başka bir düzenleyici eklemek” dedi.