Eski Microsoft Ürün Lideri, Permission.io’da Baş Ürün Sorumlusu Olarak Atandı

Eski Microsoft Ürün Lideri, Permission.io’da Baş Ürün Sorumlusu Olarak Atandı

Vanessa Harris, 20 yılı aşkın bir süredir teknoloji şirketlerinde görev yapıyor. Ama şimdi kripto para alanına girmeye karar verdi.

Eski Microsoft ürün lideri Harris, yeni bir yolculuğa çıkmasına rağmen, kripto dünyasına yaptığı derin dalışın belki de çoğu insandan çok daha uzun sürdüğünü söyledi.

Harris, “Kriptonun farkına ilk olarak son yıl üniversite tezimi yaparken başladım” ifadelerini kullandı. Başarılı yönetici bir süre dijital varlıklar ile ilgilenmedi, ancak Bitcoin kurulduğunda gözlerini tekrar bu alana dikmeye başladı.

Ancak Harris 2019‘da, kriptodaki bazı yeniliklerin ve gelişmelerin daha fazla farkına varmaya başladı ve beyninde bir ampul yandığını dile getirdi. Yönetici, “Sonunda, kripto için daha net bir kullanım durumu vardı” dedi.

Harris, yaklaşık 9 yıl Microsoft’ta ve 11 yıl Google’da baş ürün müdürü olduktan sonra bu ayın başlarında, Permission.io‘da baş ürün sorumlusu olarak atandı .

Önceki görevlerinden birkaçını saymak gerekirse, Google Domains, Office Web Apps’in ilk sürümü ve Google’ın DoubleClick Search gibi milyarlarca kullanıcı için bir düzineden fazla ürünü piyasaya sürdü.

Harris, kriptoya olan yolculuğunun matematik, para ve özgürlüğün merkezinde olduğunu hissettiğini söyledi:

“Benim için matematik, kriptografik algoritmaları ve bunların hepsini nasıl yapabileceğimizi öğrenmekti.”

Harris, kripto alanında yeni ürünler başlatmak için inovasyon hızının, çalıştığı önceki teknoloji devlerinin zaman çerçevesine kıyasla şaşırtıcı olduğunu söyledi. Yönetici, yeni rolünde temel ürünlerinin geliştirilmesine öncülük edecek.