HaberlerKripto Para Haberleri

Eski CFTC Başkanı Stabilcoinler İçin Daha Sert Düzenlemeler Önerdi

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'nun (CFTC) eski başkanı Timothy Massad, Tether (USDT) ve diğer stablecoinler için daha fazla düzenleme çağrısında bulundu.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) eski başkanı Timothy Massad, 9 Haziran’daki bir röportajda, ABD’nin stabilcoinleri düzenleme hamlesinden yararlanabileceğini kaydetti.

Massad, Tether’in 62 milyar dolarlık bir piyasa değerinde olduğunu belirterek kripto para pazarında önemli bir rol oynadığını kabul etti.

Eski CFTC Başkanı, Tether Limited‘in müşteri fonlarını tam değerinde ve yeterince hızlı bir şekilde tasfiye edip edemeyeceğinin net olmadığını söyledi.

Massad’a göre müşteri tabanının büyük bir kısmı parasını geri talep etmediğinde şirket ayakta kalmayı başarıyor. Ancak müşterilerin büyük bir kısmı parasını geri talep ederse, Tether kendisini zor bir durumda bulacak.

Tether’in yaptığı açıklamalara değinen Massad, şirketin varlıklarının %13‘ünün teminatlı kredilerde olduğunu belirtti. Ancak bunların ne tür krediler olduğu veya kime verildiği konusunda kimsenin bir fikri olmadığını söyledi.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun eski başkanı, Tether’in hangi ticari belgeleri satın aldığından emin olmadığını ve daha fazla açıklamaya ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu