Eric Adams Gibi Ünlü İnsanlar Kriptoya Girmekten Pişmanlık Duyuyorlar mı?

Eric Adams Gibi Ünlü İnsanlar Kriptoya Girmekten Pişmanlık Duyuyorlar mı?

Bitcoin ve diğer önde gelen dijital varlıkların ağır fiyat düşüşleri yaşadığı göz önüne alındığında, kripto çılgınlığına son zamanlarda giren birçok ünlü ve politikacı muhtemelen eylemlerinden pişmanlık duyuyor. New York belediye başkanı Eric Adams gibi kişiler; Green Bay Packers’ın oyun kurucusu Aaron Rodgers ve Amerika Birleşik Devletleri’nin First Lady’si Melania Trump, son haftalarda kripto akınına dahil oldular; ancak şu anda bitcoin ve diğer birçok önde gelen dijital varlıklar büyük deneyimler yaşadığı için ağır mali kayıplar yaşıyorlar.

Kriptoya Güren Ünlüler Şu Sıralar Kendilerini Kötü Hissediyor mu?

Örneğin Eric Adams, yakın zamanda dünyanın en büyük şehrinin belediye başkanı olarak ilk maaşını ülkedeki en büyük ve en popüler dijital para ticaret platformlarından biri olan Coinbase aracılığıyla hem bitcoin hem de Ethereum’a dönüştürdü. Adams, Miami, Florida belediye başkanı Francis Suarez ile çevrimiçi rant ve savaşlara girdikten sonra bitcoine geldiğinde çok ilerleme kaydetti.

Adams, kripto para biriminde belediye başkanı olarak ilk üç maaş çekini kabul edeceğini söyledi. Ayrıca geleceğin finansal yöntemleri olduğu için bölgedeki devlet okullarının öğrencilere blockchain ve kripto öğretmeye başlamasını istediğini ve sonraki nesillerin bu değişimlere hazırlıklı olmasını istediğini belirtti.

Adams, sözüne sadık kalarak, birkaç gün önce aldığı ilk maaş çekini BTC ve ETH‘ye dönüştürmek için zaman ayırdı. Bununla birlikte, her iki varlık da son günlerde ağır düşüşler yaşarken, bu maaş çeki dönüşümü günün sonunda Adams için ağır kayıplara neden oldu ve Bitcoin ödeme gündemine devam edip etmeyeceği veya kripto alanı düzelene kadar bekleyip beklemeyeceği belli değil.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Wall Street Bankaları Kripto Satış Araştırmalarını Genişletiyor

Kilitlenmeler Olduğunda Farklı Stratejiler Vardır

Aaron Rogers ayrıca kısa süre önce bir futbolcu olarak maaşının bir kısmını kriptoya çevireceğini duyurdu. Ancak, muhtemelen bu noktada önemli bir kayıp yaşadı. Brookings Enstitüsü’nde ekonomi uzmanı olan Lon Mahanta, bir röportajda şunları söyledi:

Uzun vadede işin içinde olanlar aslında ‘Hey, bu benim için faydalı’ diyebilir. Bugün aldığımın değeri altı ay sonra daha yüksek olacak…’ Üç ay önce, altı ay önce kazancını alan ve şimdi bu çöküşle karşı karşıya kalanlar için, hala o çok daha yüksek değer üzerinden vergi ödüyorlar. Yukarı-aşağı oynaklıktan bağımsız olarak daha yüksek miktarda vergilendiriliyorlar ve bu yüzden bence politika yapıcılar ve maaşlarını bitcoin olarak alan herkes için bir soru ortaya çıkıyor:

‘Vergilerin ne sonuçlar doğuracağını tam olarak anlıyor musunuz?’

Melania Trump ayrıca kısa süre önce ünlü beyaz şapkasının ve gözlerinin NFT‘sinin yaklaşık 250.000 dolara satıldığı bir müzayedeye ev sahipliği yaptı. Tekliflerin tümü kriptoda gerçekleşti ve çöküşten büyük ölçüde etkilendi.